Mural w sali informatycznej

Graffiti w sali informatycznej, ciekawy pomysł na aranżacje pracowni informatycznej, malowanie motywów związanych z nowymi technologiami

Artystyczne malowanie scian w pracowni komputerowej szkoły podstawowej

Malowanie sali informatycznej

Przedstawiam ciekawy pomysł na zagospodarowanie ścian w pracowni informatycznej który został wykorzystany w szkole podstawowej w warszawie. Mural został namalowany w czarno białej kolorystyce, przedstawia motywy związane z szerokim pojęciem informatyki i różne aspekty świata technologii

Praca przedstawia różne ilustracja w formie kolażu, urządzenia techniczne które są używane w informatyce takie jak komputery, telefony, tablety. Jest to kompozycja rozproszona z czarno białymi grafikami które nawzajem się przenikają. Daje to ciekawy efekt wizualny i estetyczny. Praca przypomina nieco szkic ołówkiem lub węglem. Detale są ładnie wycieniowane z realistycznym modelunkiem światłocienia. Białe tło i czarne grafiki daje duży kontrast przez co obraz jest czytelny, estetyczny i minimalistyczny.

Przez te zabiegi mural nie rozprasza uwagi uczestników zajęć informatycznych a jedynie jest subtelnym tłem graficznym o estetycznych walorach.

Mural edukacyjny w pracowni komputerowej, nowoczesna pracownia informatyczna stawia na kreatywność, inspiracje i sztukę.

 

Edukacyjny mural w pracowni informatycznej

Koncepcją tej pracy było umieszczenie na ścianie grafik i obrazów które symbolizują rozwój technologiczny takiej jak komputery, robotyka, aspekty kodowania, programowania, schematy blokowe, algorytmy czy same kody źródłowe. Pokazanie najnowszych osiągnięć z zakresu informatyki takie jak „Depp Larning” czyli uczenie maszynowe, czy złożone sieci neuronowe, w graficznych ilustracjach które bardziej przemawiają do wyobraźni.

Mural z pewnością działa na wyobraźnię, ukazuje skomplikowany świat technologii która została przedstawiona w graficznej formie. Ukazuje przykłady zastosowania informatyki w rzeczywistym świecie, jak np. bankowość internetowa, rozrywka online, itp

Grafika ta ma być inspiracją dla uczniów i zachęcać do nauk przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, informatyka, kodowanie, robotyka. Dzięki pracowni komputerowej uczniowie bed mogli rozwijać swoje zainteresowania, i pasje związane ze światem technologii. 

 

Sztuka inspiruję

Sztuka ma ogromny wpływ na nasze życie. Nie tylko cieszy nasze oczy i uszy, ale także wpływa na nasz sposób myślenia, odczuwania i działania. Mural w sali informatycznej w formie sztuki może inspirować uczniów, by byli bardziej kreatywni, odważni i otwarci na nowe doświadczenia.   Sztuka może być także narzędziem do komunikacji i dialogu z innymi ludźmi, jest siłą napędową zmiany i rozwoju technologicznego.

Ludzie którzy tworzą zmieniają świat. Tak inspirujący mural został właśnie namalowany w sali informatycznej po to by oddziaływać pozytywnie, inspirować, wzbudzać kreatywność, cieszyć oczy, i wywoływać emocje.

 

Zobacz nasz :

 

Ciekawy pomysł na wystrój klasy informatycznej, czaro biały mural o tematyce technologicznej i zastosowaniu nowych technologii.  Filmik przedstawiający powstawanie muralu krok po kroku w formie upływu czasu Time lapse:

 

Podobne realizacje:

 

Powrót