Zapraszam do obejrzenia krótkich montaży filmowych (prezentacji filmowych) przedstawiających niektóre moje realizacje. Filmiki pokazują proces tworzenia malowidła krok po kroku do szkicu po efekt finalny.

Filmiki z malowania krok po kroku

Filmiki z malowania przedstawiają proces twórczy malowanie krok po kroku od podkładowania ściany po finalny efekt pracy:

Filmiki z malowanie krok po kroku

Mural w garażu malowanie Samochodu na ścianie Mustang GT - 500. Filmik nakręcony technika time lapse. Jest to Film poklatkowy, technika ta pozwalająca lepiej zobaczyć procesy zbyt powolne dla ludzkiej percepcji. Polega na wykonywaniu zdjęć w (stosunkowo) dużych odstępach czasu a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie. W ten sposób procesy trwające w rzeczywistości całymi godzinami, czy nawet dniami można obejrzeć w kilkanaście sekund. Czas projektu 4 dni. długośc filmu 3 min. Zapraszam do oglądania.
Malowanie obrazu na ścianie krok po kroku, mural przedstawiający Księży Młyn a Łodzi. Obraz malowany aerografem.

Mural monochromatyczny

, malowanie ściany w biurze, film kręcony techniką poklatkową inaczej zwaną TimeLapse czyli zdjęcia robione przez bardzo długi okres czasu co 30s. Po zmontowaniu mamy uczucie upływu czasu, Film pokazuje malowanie krok po kroku.

Totem - mural


Mural wykonany na ściance wspinaczkowej w Kielcach, malowidło pełni funkcję tła pod uchwyty. Ścianka przeznaczona do wspinania pod dzieci. Zapraszam do obejrzenia pozostałych filmów przedstawiających proces malowania krok po kroku.

Malowanie rafy koralowej


Mural został wykonany na ściance wspinaczkowej w Kielcach. Malowidło pełni funkcję tła dla dziecięcej ścianki wspinaczkowej. Całość dopełnia przymocowane uchwyty do wspinania w kształcie rybek. Ścianka jest świetną atrakcja dla dzieci spędzających wolnego czas.

Mural w ultrafiolecie


Malowanie obrazu na ścianie farbami UV (fluorescencyjnymi), Mural świeci własnym światłem, dzieje się tak dlatego, że obrazy zawierają związki chemiczne zwane luminoforami które po oświetleniu świetlówką UV zaczynają emitować własne światło, daje to ciekawy efekt wizualne. Dzięki zastosowaniu tej nietypowej techniki malarskiej, kawiarnia nabrała ciekawego wyglądu, ściany wyglądają bardzo efektownie, kawiarnia LLU Burger jako pierwsza w Łukowie może się pochwalić nową metoda aranżacja ścian wykorzystującej luminofory do wizualnego wystroju.

Mural, malowanie Wiedźmina


Mural wykonany w pokoju nastolatka, Postać przedstawia Geralda z gry 'Wiedźmin". Wykorzystany motyw jest niewątpliwie mroczny i niepokojący, ale dzięki temu zwraca uwagę i wzbudza zainteresowanie. Dla nastolatków, a także starszych fanów sagi czy gier komputerowych, jest to świetny pomysł na zaaranżowanie przestrzeni, w której będą się mogli poczuć jak w pełnym grozy świecie Geralda. Malowidło zostało wykonane aerografem, a drobniejsze elementy nanoszono za pomocą pędzla. Całość zabezpieczono lakierem, który wydłuża trwałość malunki i zabezpiecza go przed zabrudzeniami. Zapraszam do obejrzenia więcej zdjęć i poczytania na Blogu MALARSTWO ŚCIENNE

Biomechanika steampunkowa, mural UV


Technika ta zyskuje zyskują coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że prezentują się one znakomicie wieczorem i nocą, kiedy podświetli się je odpowiednimi lampami. Nabierają niesamowitej głębi. Wówczas też dostrzega się niuanse, których nie widać kiedy jest jasno. Efektem używania tych farb, obok np. farb akrylowych, jest tzw. podwójny obraz. Inny za dnia, inny nocą. Dzięki farmom i oświetleniu UV otrzymujemy niespotykane i intrygujące efekty wizualne, których nie widać w świetle dziennym. Farbę UV można dobrać do niemal każdej powierzchni: tapet, tynków, gipsów, betonu, cegieł, tapet itd.

Biomechanika steampunkowa


Film pokazuje mural widziany w świetle dziennym oraz oświetlony świetlówką UV (lampą ultrafioletową), można porównać efekt wizualny malowidła jak wygląda w dzień i w nocy. Światło UV daje niesamowite efekty wizualne, może być stosowane w dekoracji różnego rodzaju wnętrz zarówno użytkowych (barów, sklepów, klubów, itp.) jak i prywatnych. Efekt świecenia odbywa się poprzez pobudzanie luminoforu przez świetlówkę UV. Lampa UV emituje światło o długości fali około 250nm (nanometrów) , promieniowanie to jest aktywatorem dla związku biochemicznego zawartym na malowidle.

Graffiti w kręgielni


Malowanie graffiti w kręgielni farbami UV, Malowanie samochodów na ścianie. Black light mural. Malowidło ścienne świecące w ciemności po oświetleniu lampą UV daje to niesamowite efekty wizualne. Malowidło ścienne przedstawia stare kultowe amerykańskie auta. Kolorystyka malowidła wykonana w czarno-bieli, natomiastt kolorowym akcentem tej pracy są samochody. Painting a picture on the wall. Amazing black light mural.

Malowanie mapy na elewacji


Malowanie mapy na elewacji budynku Urzędu Gminy. Malowidło ścienne wykonane w technice UV przedstawiające mapę powiatu. Mural po oświetleniu lampą UV świeci w ciemności, graffiti ultra fioletowe. Malowidło pełni funkcję reklamową i promocyjną. Black light mural, malowanie farbami ultrafioletowymi.

Malarstwo ścienne - artystyczne malowanie ściany w salonie fryzjerskim:

Filmik ten przedstawia obraz ścienny - mural, głównym motywem jest kobieta z rozwianymi włosami. Motyw ten jest dość zmysłowy, kobieta z lekko rozchylonymi ustami, falujące włosy na wietrze, wszystko to sprawia wrażenie ruchu, w obrazie widać subtelną dynamikę. Malowidło to znajduje się w salonie fryzjerskim na ngłównej ścianie. Mural wykonany techniką natryskową, malowany akrylem. Kolorystyka tej pracy jest czarno-biała. Wilkość obrazu wynosi 8m2.

Aranżacja przedszkola, artystyczne malowanie ścian:

Artystyczne malowanie przedszkola w Lublinie, malowidło ścienne wykonane w przedszkolu "Chatka Puchatka". Praca została wykonana farbami akrylowymi i zalakierowana akrylowym lakierem wodnym w celu podniesienia odporności na ścieranie i zmywanie malowidła ściennego. Obraz jest projektem w 100% autorskim projektem.

Aranżacja baru, malowanie ściany w barze:

Filmik przedstawiający artystyczne malowanie baru znajdujacego sie w Pałacu Kultury na 3 piętrze. Obraz ma wymiar około 40m2. Wykonany został w celu powiększenia przestrzeni niewielkiej sali oraz poprawienia estetyki otoczenia. Malowidło rozwesela sale oraz tworzy przytulny klimat. Dzięki temu pomieszczenie jest bardziej ciepłe, zachęca do odwiedzania baru. Na koniec malowidło zalakierowane bezbarwnym lakierem matowym.

Aranżacja baru, mural w barze:

Aranżacja baru poprzez malowanie. Mural w barze tworzy niepowtarzalny klimat, w tym wypadku malowidło jest o tematyce miejskiej jak i pozostałe dodatki, plakaty i tapety zostały skomponowane pod to malowidło. Obraz znajduje się w barze w Węgrowie. Wielkość malowidła wynosi 9m2. Obraz zabezpieczony bezbarwnym lakierem akrylowym, malowidło odporna na zmywanie. Dodatkowo obraz jest podświetlony lampą UV co w nocy potęguje efekt wizualny.

Mural na bloku - malowanie obrazu na ścianie:

Artystyczne malowidło ścienne wykonane dla dewelopera na boku bloku w Ząbkach pod Warszawą. Obraz przedstawia kolorową scenkę z bajki "Kubuś Puchatek". Malowidło pełni funkcje estetyczną, jest tłem pod plac zabaw dla dzieci. Obraz ma wielkość 78m2. Malowidło zostało zabezpieczone akrylowym lakierem samochodowym o zwiększonej twardości, dzięki temu obraz jest odporny na czynniki atmosferyczne. Kolory w tej pracy są bardzo intensywne, obraz przykuwa uwagę przechodzących obok ludzi, jest motywem rozweselającym przestrzeń osiedla.

Aranżacja baru, mural w barze:

Artystyczne malowidło ścienne wykonane zostało w barze Kadr 43 w Międzyrzecu Podlaskim. Wielkość malowidła wynosi 52m2. Mura jest w kolorystyce sepii. Mimo ciężkiej formy i brązowo - szarej kolorystyki malowidło nie przytłacza swoim wyglądem. Obraz pełni funkcję estetyczną (ozdobną) sali bilardowej co widać zresztą w tematyce tej pracy. Graficzne motywy malowidła związane są z bilardem.

Artystyczne malowanie ściany w sklepie, mural 3D:

Aranżacja małego sklepiku

z prasa poprzez malowanie na ścianie malowidła ściennego. Obraz znajduje się w sklepie w nietypowym miejscu mianowicie pod schodami wychodząc na sufit i boczną ścianę. To nietypowe miejsce muralu przykuwa uwagę przechodniów wchodzących do tego pawilonu. Obraz pełni funkcje estetyczną ale przede wszystkim reklamy sklepu z prasą. Malowidło jest w kolorystyce mono-chromatycznej, jedynie loga gazet są w oryginalnej kolorystyce. Malowidło ma wielkość 22m2. Malowidło zabezpieczone bezbarwnym, akrylowym lakierem wodnym. Obraz odporny ma zmywanie.

Malarstwo ścienne - aranżacja baru poprzez malowanie ścian:

Malowidło ścienne (mural) wykonany w barze "7", na zewnątrz budynku od strony podwórka. Obraz ma wielkość 120m2. Malowidło wykonany w kolorystyce czarno-białej (mono-chromatycznej), ponieważ kolorystyka ta lepiej oddaje klimat niemych filmów. Tematem tej pracy są gwiazdy srebrnego ekranu, ikony kinomatografii lat 50-60 XX w. Obraz namalowany farbami akrylowymi za pomocą mieszanej techniki natryskowej za pomocą aerografu i pistoletu lakierniczego oraz pędzelkami. Na koniec praca została zabezpieczona lakierem akrylowym. Malowidło jest odporne na czynniki atmosferyczne. Obraz powstawał przez 5 tygodni, jak na razie jest to największa praca wykonana przeze mnie. Forma malowidła jak widać na zdjęciach jest nieco uproszczona.

Aranżacja kawiarenki, malarstwo dekoracyjne:

Obraz wykonany w kawiarence "Tart Yvonne" w Lublinie. Malowidło ścienne ma wymiar około 40m2.

Stworzenie Adama - reprodukcja:

Kopia obraz "Stworzenie Adama" Michała Anioła zastała namalowana na Międzynarodowych Targach Renowacji i Konserwacji Zabytków w Toruniu. Proces powstawania malowanie wzbudził na targach duże zainteresowanie i ciekawość ludzi.

Nasze niektóre realizacje