Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Mural w klasie komputerowej

Malowidło w klimacie informatyczno technicznym znajduje się w klasie komputerowej. Wszystkie namalowane elementy są monochromatyczne, nie ma tu akcentu kolorystycznego. W sali znajdują się czarne monitory, które pasują do muralu. Praktycznie na każdej ze ścian możemy znaleźć interesujące elementy i symbole związane głównie z informatyką i cybernetyką. Mamy również dużo piktogramów, symboli, napisów oraz logosy różnych firm związanych z Internetem. Malunki są rozproszone, nie ma tu pierwszoplanowego, najważniejszego elementu tego muralu w klasie komputerowej.

Aranżacja pracowni informatycznej, galeria:

 

Aranżacja pracowni informatycznej

Na muralu pojawia się motyw dłoni. Jedna z nich jest przedstawiona pionowo i utworzona z sieci chipów. Chipy oraz szereg przekaźników tworzą kształt dłoni. Nie ma tu konturu ani światłocienia. Kształt wydobywa się poprzez namalowaną sieć przewodów i wielu mniejszych i większych chipów. Wygląda to bardzo nowocześnie i na pewno jest kreatywnym rozwiązaniem. Kolejnym doskonałym pomysłem jest druga z przedstawionych dłoni – dłoń robota. Wygląda ona jak ręka super bohatera i jest namalowana w technice 3D. Mamy tu światłocień, realistycznie namalowane palce. Są one prawdopodobnie wykonane z nowoczesnych materiałów, być może z tytanu. Palec wskazujący zaraz naciśnie przycisk na lekko rozmazanym ekranie. To również nowoczesny element tego muralu.

Roboty są wśród nas – mural w klasie komputerowej

Wesołym akcentem tego muralu jest robocik, który trzyma w dłoni laptopa, a drugą wskazuje na ekran. Widzimy tam napis „science”, który oznacza naukę. Robot jest namalowany w Disney`owskim stylu. Nieco kojarzy się ze stylistyką z filmu Disneya pt. „Wall-e”. Robot ma dwa świecące punkciki – są to jego oczy, które mieszczą się na okrągłej głowie przypominającej formą kask. Malunek jest z zastosowaniem światłocienia oraz podkreśleniem kształtów poszczególnych kończyn. Jest tu także sonda kosmiczna, a także cała masa przeróżnych napisów, jak np. „technology”, „deep learning”, „Java”, „connect”. Całość jest namalowana w nowoczesnym stylu. Jest to spójna praca i na pewno będzie się podobać każdemu, kto choć w minimalnym stopniu lubi komputery oraz przedmioty ścisłe. Gorąco polecam tego typu rozwiązania do aranżacji sal lekcyjnych. To bardzo kreatywne rozwiązanie.

Malowanie ścian w sali komputerowej, mural w pracowni informatycznej

ZAJAWKA 

Motyw cybernetycznej dłoni, wesoły robot, chipy, napisy – mamy tu wiele ciekawych elementów, które z pewnością przykuwają uwagę. Znalazłeś już swój ulubiony element na muralu? Jeśli nie, to koniecznie go poszukaj i wybierz coś dla siebie. Młodsze osoby na pewno polubią sympatycznego robota z laptopem w dłoni. Fani zaawansowanej cybernetyki na pewno zwrócą uwagę na jedną, bądź drugą dłoń. Każdy wzrokowiec z łatwością odnajdzie znane symbole firm związanych z Internetem. Całość jest namalowana w bardzo estetyczny sposób. Mural jest monochromatyczny i nowoczesny.

Powrót