Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie w klasie jezykowej

Malowanie w klasie językowej, mural 3D

Malowanie w klasie językowej została wykonana w Toruniu, zajęło  4 dni. Łączna powierzchnia malunków to 22m2, wraz z namalowaną budką telefoniczną oraz flagą, które znajdują się przed klasą. Jest to sala, w której prym będzie wiódł język angielski. Mural jest wykonany w stylu nowoczesnym, młodzieżowym o mono-chromatycznej kolorystyce z lekkimi akcentami kolorystycznymi.  Praca została wykonana przy użyciu aerografu i pistoletu lakierniczego. Zostały użyte farby akrylowe o bardzo dobrym pigmencie dedykowane do pracy z aerografem, a całość została zabezpieczona powłoką chroniącą przed zabrudzeniami oraz przedłużającą trwałość.

Sala językowa inaczej!

Graffiti w sali lekcyjnej

Tematem muralu są skojarzenia z Anglią, jej nieodłączne symbole i zabytki. Przed wejściem do sali lekcyjnej, we wnękę w ścianie idealnie wpisała się namalowana, czerwona budka telefoniczna. Jest ona jednym z wielu wręcz kultowych symboli Anglii, przy którym każdy turysta musi zrobić zdjęcie. Budka ukazana jest jako bryła przestrzenna wraz z subtelnym ukazaniem jej wnętrza. Światłocień sprawia, że można się pomylić i spróbować wejść do środka budki. Po prawej stronie widzimy flagę Wielkiej Brytanii wraz z użyciem jej kolorów. Malowanie w klasie językowej – po wejściu do sali, na ścianie, na której znajdują się drzwi mamy monochromatyczne malunki, wykonane w skali szarości. Odnieść tu można wrażenie lekkości, tak jakby były to rysunki, szkice wykonane na dużej powierzchni miękkim ołówkiem. Mamy tu odniesienia do angielskiej pogody, do Sherlocka Holmesa, angielskiej królowej. Napisy „London” oraz duży most zwodzony, przeprowadzony przez Tamizę – Tower Bridge. Widzimy również ikony zachęcające do podróży, a także London Eye.

Ciekawy sposób na aranżację klasy językowej

Na kolejnej ścianie mamy dwa kwadratowe wgłębienia, w które wpisane są mapa oraz flaga Wielkiej Brytanii, a także napisy wykonane ciekawą czcionką oraz dwupiętrowy czerwony angielski autobus. Na ścianie znajdują się również znaki graficzne w postaci filiżanki herbaty z napisem „5 o`clock” oraz atrybuty angielskiego gentelmana. W pobliżu piętrowego, przestrzennego autobusu znajduje się bardzo duży oraz pięknie wykonany Big Ben. Wieża zegarowa została cudownie potraktowana światłocieniem, u dołu luźno pozostawiona, co również nadaje lekkości. Cała kompozycja malarska jest otwarta, co dodatkowo potęguje wrażenie swobody, luzu, który towarzyszy wszystkim skojarzeniom związanym z Anglią oddanym na ścianach. Tłem wszystkich malunków jest biel, która doskonale pasuje do szkicowego stylu dzieła. Występuje tu wąska gama kolorystyczna – skala szarości oraz akcenty kolorów, które kojarzą się z Anglią takie jak czerwień, granat, biel. Cała kompozycja jest dynamiczna, a nastrój malowidła jest zdecydowanie optymistyczny, wesoły. Aranżacja ścian w sali językowej, a także ściany przed nią pomimo swego dynamicznego charakteru nie jest chaotyczna. Wprawia w dobry nastrój, nie męczy, a wręcz przeciwnie dodaje energii do nauki języka angielskiego. Wszystkie namalowane elementy są bardzo realistyczne, namalowane z dbałością o szczegóły, a jednocześnie ich styl jest na tyle swobodny, że wprawiają w wesoły, a nie poważny nastrój, czy zadumę.  Uważam, że taka aranżacja to idealny pomysł na zmianę sali lekcyjnej w bardziej przyjazną, miłą, zachęcającą do nauki.

 

Więcej zdjęć na blogu: Artystyczna malowanie ścian 

Powrót