Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural w salonie kosmetycznym
17 września, 2016
Malowanie sali informatycznej, mural w sali komputerowej

sala informatyczna mural

Malowanie klasy informatycznej

Malowanie obrazu na ścianie w sali komputerowej w Szkole Podstawowej przy ulicy Ceramicznej 11 w Warszawie. Jedna ze ścian w klasie informatycznej została zaaranżowana na potrzeby muralu związany z tematyką IT. Mural jest przykładem stylu nowoczesnego , w którym ukazany jest cybernetyczny świat w przystępny sposób.

Temat pracy ma za zadanie oswajanie młodzieży z wszechobecną technologią i nauką.  Praca opowiada o tym, jak wiele człowiek może skorzystać, jeśli podejdzie do nauki, techniki, elektroniki z dobrym nastawieniem.

Pierwszoplanowym elementem obrazu jest cyfrowa dłoń pełna połączeń i podzespołów odpowiedzialnych za wiele różnych funkcji. Dłoń prezentuje gest przyjaźni i otwartości. Tłem jest cyfrowy świat połączeń, zakamarków Internetu, adresów IP, elektroniki, techniki, języków programowych, układów scalonych, uczenia maszynowego – deep learning, oraz elektronicznej chmury obliczeniowej, a także i social media

 

Pracownia komputerowa, ciekawy pomysł na wystrój klasy informatycznej:

Malowanie sali komputerowej

Głównym motywem tego muralu jest globalna sieć internetowa, która stała się nieodłączną częścią naszego życia, można znaleźć w nim dosłownie wszystko, na niemalże każdy temat. Internet to skarbnica wiedzy, daje nam jeszcze wyższy stan świadomości, wszechwiedzę, sprawia, że poziom naszego IQ diametralnie wzrasta, o ile jest świadomie i dobrze wykorzystywany. Mural ma cel edukacyjny, oraz inspirujący do nauki, zapoznania się ze światem informatyki: programowania, kodowania, tworzenia aplikacji, obsługi języków programowych.

Mural edukacyjny w pracowni komputerowej

Kompozycja obrazu jest otwarta, a gama kolorów to monochromatyczna paleta szarości. Obiekty przedstawione na grafice zostały namalowane z zastosowaniem modelunku światłocienia takie jak ręka, globus, mikroprocesor z fotorealistyczną dokładnością. Całość jest malowana w sposób doskonale ukazujący kształty, mamy tu zaoblenia, a także kąty ostre. Kompozycja jest przemyślana, uporządkowana czytelna mimo dużej ilości treści zawartej w grafice.

Kreatywna pracownia komputerowa w szkole

Nastrój jaki buduje mural to zaciekawienie, zdumienie i fascynacja światem nowych technologii. Obraz idealnie pasuje do większości sal informatycznych, biur i firm związanych z branżą IT oraz klas o profilu informatycznym związanych z programowaniem itp. Mural jest świetną inspiracją dla uczniów, to doskonały pomysła  dla każdego fana informatyki, robotyki, komputerów i ogólnie nauki i nowych technologii związanych z branżą IT .

Inspiracja dla uczniów w klasie informatycznej

Mural znajduje się w klasie informatycznej nad głowami uczniów, na pewno nie raz natchnie dobrym pomysłem. Ma on w sobie wiele harmonii, spokoju, a jednocześnie tajemniczości i pobudza ciekawość. Obraz wywołuje uczucie spokoju, a zarazem intryguje, przyciąga wzrok, zmusza do namysłu. Myślę, że doskonale wpisze się do większości nowoczesnych pomieszczeń komputerowych, klas informatycznych ale nie tylko.

Poniżej filmik z malowania sali informatycznej

Wystrój takiej klasy to dobry pomysł nie tylko dla informatyka, ale dla każdej osoby ciekawej świata, nowych rozwiązań, otwartej na nowe technologie

Więcej podobnych realizacji z malowanie sali informatyczne w karcie: Przedszkola i szkoły

Komentarze są wyłączone.

Powrót