Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Chillout room w klasie szkolnej

W tym poście przedstawiam aranżację pokoju relaksacyjnego chillout room w klasie szkolnej. Mural wykonany w szkole 344 w Warszawie. Malowidło przedstawia kolorowe stwory o mocno nasyconej kolorystyce.

Stres dotyka coraz większej ilość osób pracujących umysłowo i nie tylko dorosłych ale też i dzieci. Powoduje szereg dolegliwości od złego samopoczucia, bólu głowy, nawet po depresję. Zrelaksowany uczeń to zdolny uczeń który jest w stanie przyswoić więcej treści. Stworzenie uczniom odpowiedniego miejsca nie tylko do nauki ale tez do relaksu i wypoczynku spowoduje, że uczniowie chętniej zrealizują materiał edukacyjny i postawione im cele. Taką modelową szkołą jest szkoła 244 w Warszawie. Szkoła stawia nie tylko na naukę ale i relaks uczniów organizując w tym celu specjalne sale relaksacyjne chillout roomy.  W pokoju relaksacyjnym ( chillout room)  znajduje się duży kolorowy mural. Koncepcją aranżacji ściany w sali relaksacyjnej w szkole było namalowanie dużego kolorowego muralu o tematyce wesołych, pozytywnych stworów. Kolorowe malowidło ma za zadanie na chwile oderwać uwagę uczniów od obowiązków szkolnych, by zapomnieli o nauce, lekcjach i pracy domowej. Oprócz kolorowego muralu znajdują się również huśtawki, wygodne kanapy i worki do siedzenia. Uczniowie mogą zapomnieć że są na lekcji. Sala ta pozwala się odprężyć i zrelaksować oraz wrócić do swoich zajęć ze świeżym wypoczętym umysłem by móc chłonąć dalej wiedzę, wrócić z  nowymi pomysłami, koncepcjami i lepsza motywacja do nauki.

Mural w sali relaksacyjnej chillout room:

 

 

 

Relaks i motywacja w szkole

Do wykonania muralu użyto aerografu oraz pistoletów lakierniczych. Aerograf zagwarantował równomierne nałożenie farby oraz subtelne przejścia miedzy kolorami, miękkie cieniowania. Ponadto malowidło zostało zabezpieczone lakierem ochronnym. Mural w chillout romm cechuje się czystymi mocno nasyconymi barwami które są równoważone przez biały kolor tła. Dla uwypuklenia namalowanych postaci wycieniowano delikatnie tło w niektórych miejscach. Malowidło jest trójwymiarowe, bajkowe stworki nie wydają się więc płaskie

Prezentowane malowidło ścienne to jeden z komponentów stworzenia dobrej atmosfery w klasie i szkole. Oto przykład godny naśladowania!

Mural w klasie

Mural przedstawia kolorowe stwory na białym tle kompozycja grafiki jest pasowa nie występuje tu wieloplanowość tła ani głęboka perspektywa. Patrząc na pracę mamy wrażenie głębokości. Spowodowane jest to delikatnym podcieniem pod każdą postacią. Podcień daje złudzenie trójwymiarowości. Mimo statycznej kompozycji obraz jawi się nam jako dynamiczny, dynamika ruchu wynika z akcji i interakcji miedzy namalowanymi postaciami. Picie kawy, balansowanie na linie, otwieranie kłódki, jazda na skuterze, latający owad, wspinająca się gąsienica po rurach to wszystko daje akcję i dynamikę. Kolorystyka mocno nasycona, nie da się obojętnie przejść koło pracy, chciał nie chciał obraz mocno zwraca na siebie uwagę. Dominantą całej pracy jest hasło, pewna mądrość zawarta w grafice. Nigdy się nie poddawaj. Czasami to właśnie ostatni klucz otwiera drzwi. 

Mural w klasie relaksacyjnej ma charakter motywacyjny poprzez swój pozytywny oddźwięk i specyficzną formę oraz hasło zachęca do pozytywnego działania do nie poddawania się.

Więcej zdjęć z podobnych realizacji w karcie: W przedszkola i szkoły

 

Filmik z malowania muralu

Dodaj komentarz

Powrót