Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural dla fana Marvela, malowanie pokoju dziecięcego w motyw z Super bohaterami Avengers

Mural w pokoju fanza filmów Marvel, malowanie postacie Super Bohaterów Avengers

Pokój chłopca w stylu Avengers

W tym poście chciałem przedstawiać realizację pokoju dziecięcego w stylu Avengers poprzez artystyczne malowanie ściany z postaciami Avengers. Urządzanie pokoju dziecięcego nie jest wcale łatwą sprawą. Aby pokój był przytulny i dziecko czuło sie komfortowo dobrze nawiązać do ulubionych bohaterów, książek, bajek, filmów. W tym przypadku padło na bohaterów z filmu Avengers. Dziś praktycznie nie ma żadnych ograniczeń by urządzić pokój dziecięcy tak jak to sobie wymarzymy, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pokój może być minimalistyczny utrzymany w skandynawskim stylu, kolorowy, bajeczny, tematyczny itp.

Pokój dla fana Avengers. W pokoju został namalowany mural z ulubionymi bohaterami takimi jak: Kapitan Ameryka, Iron Man, Hulk i Spider Man. Wszystkie postacie z uniwersum Marvel. Stylizacja ta nadała oryginalnego charakteru. Cała reszta to minimalistyczny wystrój łącznie z meblami w białej kolorystyce, po to by uniknąć chaosu kolorystycznego.

 

Szukasz pomysłów na aranżację pokoju dziecięcego? Mural Avengers, malowanie pokoju chłopca, fana filmów Marvel:

 

Pokój dziecięcy inspiracje, mural Avengers

Co zamiast tapety do pokoju? Może mural?  Urządzając pokój dziecięcy, przede wszystkim trzeba jednak pamiętać o umiarze. Duża ilość zabawek takie jak książki, maskotki, klocki które należą do naszej pociechy, wprowadzają do wnętrza mnóstwo kolorów które mogą niekorzystnie wpływać na wygląd pokoju i być męczące w dłuższej perspektywie. Warto kierować się zasadą im mniej tym lepiej. Tutaj mamy minimalistyczny wystrój białe meble i jasne niebieskie ściany. Liczba kolorów została mocno ograniczona.  Zabawki są ładnie wyeksponowane na białych pułkach z led-owym oświetleniem a główną dominantą kolorystyczną jest ręcznie namalowany kolorowy mural

To właśnie mural narzuca główny styl w pokoju dziecięcym,  plus małe dodatki związane z bohaterami takie jak figurki, książki, komiksy i gadzety z filmu. Połączenie wszystkich tych dodatków tworzy ciekawy tematyczny klimat.

 

Minimalistyczny wystrój filmowy

Jak urządzić pokój dziecięcy? Warto zastanowić się nad ilością przechowywaniem zabawek. W tym pokoju postawiono na minimalizm tematyczny, oraz ograniczono ilość zabawek na rzecz wizualnej grafiki która stanowi główny punkt. Zamiast tapety rodzice zdecydowali sie na mural który stanowi dominujący efekt. Urządzając taki pokój wystarczy użyć wyobraźni  nawet w najprostszym i minimalistycznym pokojom można nadać pewien styl. Dodać kilka akcesoriów, namalować małe lub większe dodatki na ścianie, by stał się bajkowa krainą, zamkiem, spokojnym oceanem, rafą koralową, lasem itp.

 

Mural Avengers

W pokoju tym został namalowany mural który znajduje się na dwóch ścianach, o polu prostokąta. Mural namalowany w formie portretu zbiorowego z postaciami Super Bohaterów. W centralnej części znajduje się Iron Man, obok Kapitan Ameryka i Hulk a na drugiej ścianie Spider Man. Kompozycja  otwarta, zakończona gradientem bez żadnego widocznego odcięcia. Patrząc na obraz mamy wrażenie, że wylewa się ze ściany. Obraz przedstawia dynamiczną scenę z wrażeniem ruchu, postacie zamrożone w ruchu, widać że dzieje sie dynamiczna akcja.

W aranżacji tego pokoju w murlu, została zastosowane perspektywa skośna, która daje odbiorcy złudzenie głębi . Dopełnieniem tego wrażenia jest zastosowanie perspektywy powietrznej która w miarę oddalania przedmiotów traci na intensywności kolorystycznej i ostrości przedmiotów, detale widziane dalej, są rozmazane. W ten sposób oko jest oszukane tak by lepiej postrzegało głębię.

Kolorystyka malowidła ściennego jest  stonowana, tło to szarość z ciepłym brązem , domieszką cytrynowej żółci. Kolorowymi akcentami są postacie pierwszego planu. Zabieg ten powoduje że jaskrawe kolory dają wrażenie bliskości, wylewając się z obrazu a stonowane tło oddala się, potęgując efekt głębi obrazu. Jest to sztuczka często używana przez malarzy by podkreślić perspektywę powietrzną.

Pokój dla fana Avengers

Głównym środkiem ekspresji w obrazie jest efekt  dynamiki ruchu i faktura otoczenia. Patrząc na obraz jest wyczuwalne pewne napięcie akcji, tak jakby postacie namalowane na ścianie miały stoczyć decydujące starcie z nieznanym przeciwnikiem, W końcu film Avengers jest pełen dynamiki i zwrotów akcji. Dynamiczna scena jest przeciw wagą do stonowanego minimalistycznego wystroju wnętrza które jest spokojne.

 

Inspiracje inne pokoje dziecięce

Filmik przedstawiający malowanie pokoju dziecięcego krok po kroku mural Avengers:

 

Podobne realizacje:

 

Komentarze są wyłączone.

Powrót