Malowanie przychodni dziecięcej

Aranżacja przychodni, malowanie rafy koralowej na ścianie w przychodni dziecięcej

Czyli co zrobić, by gabinet lekarski przyjemnie kojarzył się pacjentom?

Wizyty w gabinetach lekarskich rzadko są przyjemnością, raczej jest to (przykra) konieczność. My dorośli, oswoiliśmy widoki białych sal szpitalnych, zielonych gabinetów zabiegowych, ponurych przychodni lekarskich oraz smutnych, odciętych śliską lamperią, szpitalnych korytarzy. Dla małych pacjentów te ascetyczne pomieszczenia potęgują stres i dyskomfort związany z badaniami. Na szczęście pojawiają się w Polsce gabinety lekarskie, gdzie myśli się nie tylko o zdrowiu ciała pacjenta, ale i o jego komforcie w trakcie wizyty. Takim miejscem jest gabinet chirurgii dziecięcej w Koninie, w którym lekarze postanowili wyjść naprzeciw małym i dużym lękom i sprawili, by dzieci z przyjemnością wspominały wizytę u ulubionego Pana Doktora.

Malowanie w przychodni galeria zdjęć:

 

Gabinet lekarski zanurzony w rafie koralowej

Otrzymaliśmy zlecenia wykonania malowania przychodni, tworzącego jedną, spójną krainę na wszystkich czterech ścianach gabinetu chirurgii dziecięcej. Z racji pasji lekarza do nurkowania wybór był oczywisty, tą krainą będzie podwodny świat rafy koralowej. Otwarta kompozycja muralu, powoduje, że mały pacjent może eksplorować podwodny świat, otaczający go dookoła. Ten zabieg pozwala niemal dosłownie zanurzyć się w głębinach oceanu i szybko zapomnieć o tym, co dziecko za chwilę czeka. Na każdej ze ścian wiele się dzieje. Oprócz rzucających się w oczy kolorowych rybek, które dziecko może liczyć, szukać, wskazywać kolory, może też przyjrzeć się uważniej i dzięki perspektywie powietrznej, spojrzeć w morskie głębiny.

Co się stało z zatopionym wrakiem statku? Wygląda na bardzo stary, może spotkała go straszna burza, a może to piraci przyczynili się do katastrofy? Chwila refleksji dziecka pozwoli lekarzowi spokojnie przeprowadzić badania, a możliwości tworzenia morskich historii dostosowanych do wieku i zainteresowań pacjenta jest nieskończenie wiele. Wielotonowość błękitów, otaczająca woda, przepuszczająca w górnych partiach rozproszone promienie słońca, działa kojąco i przywodzi na myśl pozytywne skojarzenia związane z wakacjami i relaksem. Warto zwrócić uwagę na niezwykłą precyzję wykonania malowidła. Dzięki dbałości o najmniejszy detal, odbiorca ma możliwość podziwiania wręcz doskonałych morskich stworzeń. Dzięki spotkaniu w takim otoczeniu, żadna choroba nie będzie straszna.

Mural jako sposób na aranżację placówki medycznej

Większość przychodni pediatrycznych w Polsce, jest „ozdobiona” materiałami reklamowymi producentów farmaceutycznych, które co prawda przykuwają uwagę na tle pustych ścian, ale nie są w stanie zainteresować na dłużej małego pacjenta, a już na pewno wywołać efektu „wow”. Propozycja aranżacji przychodni lekarskiej z wykorzystaniem muralu jest świetnym sposobem wyróżnienia placówki na tle dziesiątek innych przychodni. Dzięki muralowi, gabinet lekarski na długo zapadnie w pamięć  małych pacjentów i ma szansę stać się tym ulubionym, do którego wraca się z przyjemnością, by na nowo odkrywać kolorowy, podwodny świat. Profesjonalne usługi medyczne, połączone z dbałością o wizualną atrakcyjność gabinetu z pewnością umieszczą to miejsce na szczycie najchętniej odwiedzanych przez pacjentów gabinetów pediatrycznych.

Malowanie przychodni dziecięcej w motyw podwodnego świata:

Mural w przychodni dziecięcej, malowanie gabinetu zabiegowego w motyw rafy koralowej

Aranżacja przychodni w motyw związany z podwodnym światem

 

Zdjęcie w trakcie malowania oraz finalny efekt porównaj przesuwając suwak

Powrót