Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie motywu z gry wiedźmin, malowidło ścienne wykonane w pokoju nastolatka

Malowanie na ścianie motywu z gry

Malowanie ściany w pokoju młodzieżowym

W pokoju młodzieżowym, na razie jest cicho, czarne ptaszyska spokojnie siedzą na drzewach, ziemia nie spłynęła jeszcze posoką żadnej istoty. Napięcie jest jednak wyczuwalne – kto sprowadził groźną atmosferę na tę mglistą krainę? Poświęćmy chwilkę na kolejne malowidło ścienne wprost z młodzieżowego pokoju.

Malowanie obrazu na ścianie w pokoju młodzieżowym, motyw z gry wiedźmin

Z książki poprzez grę aż do graffiti

Malowidło ścienne zostało utrzymane w surowej, metalicznej kolorystyce, idealnie dopasowując się do charakteru ukazanej sytuacji; nie można jednak powiedzieć, że użyta paleta barw jest monotonna – odcienie szarości uzupełnione zostały tonami brązu, bieli, czerni oraz granatu. Cala sceneria spowita jest mgłą, z lewej strony niebo jest niesamowicie rozświetlone. Z całym malowidłem ciekawie kontrastują żółte oczy Wiedźmina, budząc niejako całą scenę do życia oraz przykuwając nasze spojrzenia. Precyzyjnie odwzorowany został cały jego strój oraz uzbrojenie – każde kółeczko kolczugi zostało zaznaczone, podobnie jak chociażby ćwieki na rękawicach. Dzięki zastosowaniu perspektywy mural jest trójwymiarowy, na pierwszym planie namalowano samego Geralta, za nim zaś w tle drzewa. Malowidło ma raczej statyczny charakter, tylko ptak został uchwycony w locie. Obraz został namalowany za pomocą aerografu i zabezpieczony specjalnym lakierem.

Wiedźmin z powieści Andrzeja Sapkowskiego to bardzo popularny motyw wśród młodzieży, także ze względu na bazującą na niej grę komputerową, która odniosła duży sukces na całym świecie.  Nic więc dziwnego, że budząca obawy scena z Geraltem stała się dekoracją pokoju nastolatka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geralt szykujący się do boju

Pierwszy rzut oka i już doskonale wiemy z kim mamy do czynienia –  oto Geralt z Rivii. Jeśli zaliczamy się do spokojnych osobników i nie stoimy po stronie zła, to nie musimy się niczego obawiać, a nawet możemy liczyć na pomoc wiedźmina, który wszak po to uczył się walki i magii, aby chronić ludzi i zabijać potwory. Nasz rodzimy wiedźmin trzyma wysoko na wpół obnażony miecz, ubrany w kompletny rynsztunek jest wysoce skoncentrowany, minę ma groźną a jego oczy żółtawo połyskują – wszystko wskazuje więc, że za moment dojdzie do widowiskowego pojedynku. Możemy tylko zgadywać, kto lub co będzie przeciwnikiem Geralta. Jednak już samo otoczenie nie zwiastuje niewinnej istoty – bo któż chciałby mieszkać w mglistej krainie bezlistnych czarnych drzew?

Ciekawy pomysł na pokój młodzieżowy

Malowanie wiedźmina na ścianie. Mlecznobiałe włosy, kocie źrenice, specyficzny miecz i naszyjnik znamionują postać niezwykłą. Z groźną miną, wiadomo z kim mamy do czynienia. To Geralt  z Rivii, wiedźmin pogromca potworów. Takie właśnie niebanalne sceny zagościły na ścianach fana sagi o Wiedźminie w formie graffiti 3D i stanowią oryginalną aranżację pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Powrót