Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural w salonie kosmetycznym
17 września, 2016
Czarno biały mural na elewacji budynku, wikingowie w boju

Malowanie wikingów na elewacji budynku, mural 3D

Malowanie wikingów – mural na elewacji budynku

Mural przedstawiający wikingów zdobiący elewację budynku powstał poprzez inspirację serialem o tytule „Wikingowie”. Czas powstania malowidła to 4 dni, a jego powierzchnia to 90 m2. Praca została wykonana przy użyciu precyzyjnego urządzenia jakim z pewnością jest aerograf, ponieważ jest on doskonały nie tylko do szczegółów ale i do dużych powierzchni. Użyte farby to bez wątpienia dobrej jakości akryle przeznaczone do użycia na zewnątrz. O dobrej odporności na warunki atmosferyczne oraz upływ czasu, dlatego można być spokojnym o mural. Dodatkowo malowidło zostało zalakierowane w celu przedłużenia trwałości.

 

 

Uwiecznienie wikingów na ścianie

Malunek ścienny jest przede wszystkim realistyczny, posiada efekt 3D. Jest monochromatyczny – namalowany w czarno-bieli. Praca jest monumentalna, kompozycja jest dynamiczna i otwarta. Dla spotęgowania efektu, tak aby jeszcze bardziej wywołać  efekt „wow” postaci są namalowane w znacznie powiększonej skali. Z pewnością każdy szybko potrafi rozpoznać, czym inspirowany był mural. Oczywiście naszymi głównymi bohaterami są tutaj wikingowie, dlatego w rezultacie  to oni zdominowali całą ścianę, co jest jasną sprawą.

Czarno biały mural wikingowie 3D

Tłem muralu wikingowie jest szare monochromatyczne niebo usłane małymi chmurkami oraz pojawiające się u dołu ściany ostre, surowe skandynawskie ścianki. Główni bohaterowie malowani są realistycznie – to trzech charakterystycznych mężczyzn o budzącym respekt wyglądzie. Niewątpliwie nasze postaci pierwszoplanowe są równie ważne oraz równie szczegółowo namalowane. Bez wątpienia mamy tu dużą dbałość nawet o najmniejsze szczegóły.

Malunek monochromatyczny – gratka dla fanów serialu „Wikingowie”

Patrząc od lewej strony mamy wikinga w statecznej pozie, trzymającego w dłoni wielki inkrustowany topór, który wydaje się być bardzo ciężką bronią. Bezsprzecznie całe jego odzienie wygląda na porządne i również ciężkie. Jego twarz, włosy, każdy element stroju malowany jest realistycznie i bardzo starannie. Wyraźnie  da się wyczuć z czego dana faktura jest wykonana, widać miękkość futra, czuć ciężar metalowych naramienników i doskonale wyczuwamy pozostałe namalowane elementy naszej postaci. W związku z tym mamy wrażenie cofnięcia się w przeszłość do czasów wikingów. W przeciwieństwie do wikinga po lewej stronie postaci po prawej są zdecydowanie groźniejsze, to dlatego, że mają w sobie dynamizm, nawet w mimice, podczas gdy ich kolega czeka w skupieniu. Bez wątpienia jak widać po minach wikingów mają oni waleczne usposobienie podobnie jak to musiało być kiedyś na polu ich walk. Być może właśnie są w ferworze walki, co widać, jak się wydaje po wymachiwaniu potężnymi toporami.

Groźni skandynawscy wojownicy – wikingowie na muralu

Oczywiście każdy wiking ma jakiś swoisty atrybut, innymi słowy jakiś specyficzny gadżet np. jeden z tych po prawej stronie ma nakrycie głowy z godnymi uwagi zwierzęcymi rogami. W rezultacie jest jeszcze groźniejszy, choć prawie zatrzymał się w jednej pozie. Reasumując taki mural bez wątpienia spodoba się każdemu, kto lubi historyczne tematy oraz jeszcze bardziej seriale. Wnioskuję, że tego typu malarstwo może spodobać się dużej grupie ludzi, ponieważ murale monochromatyczne są estetyczne i przyciągają uwagę. Dodatkowo prawdopodobnie ze względu na popularny serial jest to bardzo chwytliwa ozdoba elewacji, która bez wątpienia jest godna uwagi. Bezsprzecznie jest to wyjątkowe malowidło.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qa9DJ3MIPWQ&ab_channel=ArielKula

 

 

Komentarze są wyłączone.

Powrót