Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Wypoczynkowy pokój w firmie, aranżacja pokoju

Graffiti w firmowym pokoju relaksacyjnym

Aranżacja pokoju relaksacyjnego w firmie

Stres, zwany cichym zabójcą, dotyka bardzo dużo osób zwłaszcza pracujących umysłowo. Powoduje on szereg nieprzyjemnych dolegliwości, od złego samopoczucia aż do depresji co wiąże się z małą wydajnością pracownika . Zrelaksowany pracownik to wydajny pracownik. Wiele nowoczesnych firm stawia na kapitał ludzki, wiadomo że dobry pracownik to taki który będzie zadowolony z tego co robi,  poświęcał się  pracy z pasją. Stworzenie pracownikom odpowiedniego miejsca nie tylko pracy ale również idealnych warunków wypoczynku, spowoduje to że ludzie chętniej będą realizować cele firmy. Idealnym pomysłem jest stworzenie pokoi relaksacyjnych w firmach. Takim modelowym przykładem wykorzystania pokoju relaksacyjnego dla pracowników jest firma Quercus z Poznania skupiająca się na wdrażaniu systemów SAP.

W pokoju relaksacyjnym Firmy Quercus znajduje się duży kolorowy mural. Główną koncepcją aranżacji pokoju relaksacyjnego w firmie buło namalowanie kolorowej grafiki, mural 3D z wesołymi stworami. Malowidło to ma za zadanie oderwać na chwilę uwagę pracownika by zapomniał o swojej pracy. Oprócz malowidła z kolorowymi psotnymi stworami znajduje się tu również telewizor, Sony Playstacion, gry planszowe, piłkarzyki oraz wiele innych ciekawych gier karcianych. Krótka gra w piłkarzyki, karty, czy FIFE pozwala się odprężyć i zrelaksować, oraz wrócić do swojej pracy ze świeżym, wypoczętym umysłem, nowymi pomysłami,  koncepcjami i lepszą motywacją do pracy.

 

Relaks, motywacja i …

Z motywującym celem idzie w parze wysoka jakość wykonania malowidła oraz estetyka. Użyty do jego namalowania aerograf zagwarantował równomierne nałożenie farby oraz subtelne przejścia pomiędzy poszczególnymi tonami. Ponadto malowidło zostało zabezpieczone preparatem ochronnym, także żadna kawa nie zaszkodzi bawić się dalej potworkom. Mural o otwartej kompozycji cechuje się nasyconymi, żywymi barwami, które są równoważone przez biały kolor ściany. Dla uwypuklenia namalowanych postaci wycieniowano delikatnie tło w niektórych miejscach. Malowidło jest trójwymiarowe, bajkowe stworki nie wydają się więc płaskie. Chociaż nie ma tu za wiele akcji, cała scena wydaje się być całkiem dynamiczna.

Jak widać pracodawcy zależy na zrelaksowanych pracownikach, którzy efektywniej  i w lepszej atmosferze wykonają swoje obowiązki. Prezentowane malowidło ścienne to jeden z komponentów stworzenia dobrej atmosfery w biurze. Oto przykład godny naśladowania!

 

Mural w pokoju relaksacyjnym firmy

Pokój ten został tak zaaranżowany by pracownicy mogli się zrelaksować, kolorowe ściany, wielki mural oraz pełno różnorodnych gier karciano planszowych.

 

Jak zmniejszyć stres w pracy?

Jest wiele potworów, które męczą pracowników, powodując u nich niemały stres. I jak widać na zdjęciach prezentowane biuro również opanowały pewne potwory. Nie chodzi tutaj bynajmniej o niedziałającą drukarkę czy komputer, zagubiony segregator, wiecznie zajęty telefon, współpracownika, który wypił nam do cna mleko, złośliwą księgową, inspekcję ze skarbówki czy też szefa straszącego deadline’ami. Podobne pracownicze zmory zostawmy na moment na boku, gdyż w przypadku tego lokalu mamy do czynienia z zupełnie czymś innym. Chodzi bowiem o potwory pozytywne, wesołe i przyjacielskie, które niosą zmęczonym oczom energetyzujące barwy oraz różnorodne kształty. Kolorowe potworki, beztrosko hasające sobie po ścianie pokoju relaksacyjnego w biurze, wiedzą, co jest równie ważne jak praca: FUN! Są uśmiechnięte  i pocieszne, wywołują dobry nastrój. Hasłem „Let’s play” zachęcają  do chwili odpoczynku i zajęcia umysłu nie tabelkami w Exelu, lecz grami, muzyką, bądź rozmową, co zresztą same robią. Może niekoniecznie warto jeździć w biurze na rowerze, jednak jest to doskonałe miejsce, aby nabrać nowej energii, zrelaksować się i odprężyć, co pozwoli jeszcze lepiej skoncentrować się później na naszych zadaniach i ze wzmożoną siłą przystąpić do ich realizacji. Te potworki wykonują więc doskonale swoją pracę – swoimi włochatymi ciałkami tłumią i obniżają poziom kortyzolu.

 

Dodaj komentarz

Powrót