Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural w sali konferencyjnej, artystyczne malowanie ścian 3D, inspiracja

Ciekawy pomysł na przestrzeń biurową, mural w biurze konferencyjnym.

Mural w sali konferencyjnej

Przedstawiam nowy mural, jest to mural namalowany w sali konferencyjnej. Motyw przedstawia budynek z czasów świetności z roku 1929. Podczas II Wojny Światowej budynek został  zniszczony, a następnie odbudowany. Odbudowana została większa część bez prawego skrzydła ze względu na zmianę siatki urbanistycznej.

Obraz ten został przemalowany ze starej fotografii z roku 1929. Kolorystyka utrzymana w sepii, tak by oddać klimat zamierzchłych czasów. Malowidło jest ozdobą sali konferencyjnej, przypomina jak wyglądał budynek kiedyś.  Miejsce to stanowi przestrzeń wspólną pracowników firmy. Odpowiednia aranżacja takiego miejsca jest ważna dla jego funkcjonowania, ale również dla wizerunku firmy.

Aranżacja sali konferencyjnej to nie tylko meble, ale również pewien styl. Styl, w którym ta sala została urządzona nawiązuje do tradycji i historii budynku. W tym projekcie klimat nadaje ręcznie namalowany mural, który stanowi  elegancka wizytówkę firmy. Taki styl i wystrój dużo mówi o firmie, która zajmuje się zarzadzaniem nieruchomościami.

 

Malowanie sali konferencyjnej krok po kroku galeria zdjęć:

 

Malowanie sali konferencyjnej

O czym warto pamiętać przy doborze wystroju do sali konferencyjnej?

Wystrój ten najczęściej opiera się na delikatnej stonowanej kolorystyce, barwy wygaszone tak, by nie rozpraszały a jedynie stanowiły tło. Stonowana kolorystyka może być uzupełniona jakimś elementem dominanty, w tym przypadku mural o tematyce architektonicznej namalowany w sepii (ciepłych odcieniach brązów).

Mimo to, że obraz zajmuje dużą część przestrzeni to poprzez stonowaną kolorystykę, która jest dopasowana do mebli stanowi spójną całość, nie ma tu innych krzykliwych kolorów.

Wystój ten fajnie wpisuję się w filozofię firmy, która zajmuje się zarządzaniem mieruchomościami. Mural o tematyce architektonicznej podkreśla charakter i profil działalności firmy. Taki zabieg pozwala na wprowadzenie do danej przestrzeni pewnego profesjonalizmu, tematyka malowidła ściennego związanego z profilem firmy podkreśla to jeszcze bardziej.

 

Kolorystyka w biurze

Głównie stosuje się biel, szarość, beże, naturalne stonowane kolory, którymi wykańcza się ściany.  W takich przestrzeniach coraz częściej stosuje sie tematyczne murale artystyczne, przedstawiające profil działalności w bardziej lub mniej artystycznej formie czasem abstrakcyjnej, lub surrealistycznej a czasem foto realistycznej tak jak w tym przypadku, mural o tematyce architektonicznej. Kolorystyka takiego dzieła może być mocno nasycona kolorystycznie i stanowić efekt dominanty lub delikatnie stonowana i harmonijnie dopasowana do pozostałej kolorystyki mebli biurowych czy wykładziny podłogowej.

Tak naprawdę kolorystyka ścian i malowanej grafiki, zależy od indywidualnych potrzeb danej branży i obranego stylu.

 

Ogólne wrażenie

Przeglądając zdjęcia z tego projektu, mamy ogólne wrażenie, że najbardziej kolorystyczną częścią całego koncepcyjnego projektu, są krzesła, które najbardziej rzucają sie w oczy, oczywiście pod względem kolorystycznym.

Jest to jedyne odstępstwo kolorystyczne w tym projekcie. Proszę zwrócić uwagę, że nawet mural mimo swojej wielkiej monumentalnej formie, nie stanowi odrębnej kolorystycznej formy, a nawet podkreśla całość przestrzeni. Dzieje się to dlatego, że malowidło ścienne jest laserunkowe, lekkie i dobrze dobrane kolorystycznie.

 

Pomysł na nowoczesną aranżacje sali konferencyjnej

Laserunek to technika malowania farbami pół transparentnymi, tam gdzie warstwa przebija się z pod drugiej warstwy. W ten sposób kolory się przenikają i mieszają, Technika ta charakteryzuje sie lekką formą, obrazy malowane tą techniką przypominają akwarelę, która jest lekka i świetlista, (czasem określa się, malowanie światłem). Technika ta świetnie nadaje się na nowoczesna aranżacje przestrzeni.

Pomysł na mural w sali konferencyjnej  to świetny zabieg artystyczny, który ciekawie się prezentuje, podkreśla profil i prestiż firmy. Mural dodaje piękna i to jest najważniejszą cechą tego zabiegu. Po co chodzimy do galerii sztuki, teatru i kina? Po to by podziwiać piękno, sztukę, i rzemiosło. To właśnie piękno i estetyka przestrzeni pozytywnie na nas oddziałuje.

 

Malowanie sali konferencyjnej krok po kroku, filmik z malowania nakręcony technika time-lapse w formie upływu czasu:

 

Podobne realizacje, murale w salach konferencyjnych i biurowcach:

 

 

Powrót