Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowaie farbą tablicowa sciany w biurze, motyw panorama Warszawy

Kreatywny pomysł na mural w miejscu pracy

Mural został wykonany w sali konferencyjnej w jednym z Warszawskich biurowców, a czas jego realizacji to 2 dni. Został namalowany farbą tablicowa, a także farbą akrylową. Mural zajmuje powierzchnie niemalże całej ściany, czyli 15 m2. Białe motywy na części tablicowej są namalowane na stałe, natomiast w pozostałych miejscach można śmiało pisać i rysować kredą.

Mural przedstawia widok na panoramę Warszawy, widzimy tu kilka niższych i wyższych charakterystycznych drapaczy chmur. Jest to bardzo dobry motyw na aranżację biura. Kompozycja jest otwarta. Malunek został podzielony poziomo  nieco powyżej  połowy ściany. W dolnej partii mamy płaszczyznę pokrytą czarną farba tablicową. Jest to kolor głębokiej czerni. Powyżej rysują się budynki. Jest to mural w nowoczesnym stylu, dodatkowo pełni on funkcję użytkową, co jest bardzo pomysłowym rozwiązaniem w przestrzeni biurowej.

Mural w przestrzeni biurowej, malowanie farbą tablicową:

 

Malowanie farbą tablicową

Na pierwszy plan wybijają się białe napisy oraz rysunki w lekkim tonie namalowane na tablicowym tle. Są to wesołe rysunki, które wprawiają w dobry nastrój i zachęcają do dorysowania czegoś „od siebie” za pomocą kredy w pozostałych miejscach. Rysunki są namalowane w uproszczonym stylu, bez skomplikowanego modelunku światłocieniowego. Budynki namalowane farbą tablicową są natomiast malowane wyraźnym konturem, z dokładnie pozaznaczanymi elementami takimi jak np. okna, poszczególne kondygnacje, anteny, dach. Na płaszczyznach budynków widzimy zdecydowaną, mocną grę światła i cienia. Wyraźnie zaznaczony ciemną plamą cień podkreśla oświetlone powierzchnie budynków i silnie do nich kontrastuje.

Miasto zostało namalowane starannie z zachowaniem zasad perspektywy. Budynków jest dużo, są zróżnicowane pod względem wielkości, wszystkie są namalowane lekko rozedrganą kreską, co daje wrażenie, że miasto żyje. Nie jest to sztywny rysunek techniczny. Dodatkowo mamy tu ładne detale w postaci wieżyczek na dachach.

Mural do nowoczesnego biura

Zawężona gama barw do tylko 2 kolorów wprowadza spokój i harmonię, na pewno nie będzie w stanie nikogo rozproszyć podczas zebrania, czy innych ważnych spotkań w tym miejscu pracy. Mural nadaje nowoczesny look temu wnętrzu, skłania do kreatywnych rozwiązań, burzy mózgów. Tego typu ozdobna tablica zdecydowanie sprawdzi się we wszelkich salach do szkoleń, biurach, czy innych miejscach stawiających na ciągły rozwój. Namalowane miasto symbolizuje potęgę, mądrość, postęp cywilizacji. Jest to więc doskonały motyw do umieszczenia na ścianie.

Praktyczne zastosowanie farby tablicowej

Polecam kreatywne rozwiązania nie tylko w biurze. Tablicowa farba doskonale sprawdzi się w pokoju dziecka, kuchni, w przedpokoju, w szkole, przedszkolu itp. Można malować za jej pomocą dowolne kształty. Dodatkowo jest opcja by ścianę pomalować również farbą magnetyczną. Wówczas w kuchni, czy w innym pomieszczeniu  można zbierać magnesy z podróży, czy umieszczać prace dzieci za ich pomocą. Jest to także świetne rozwiązanie w duchu nowoczesności dla wszystkich zapominalskich, którym przy takim muralu na pewno nic nie umknie, starczy zapisać kredą! Polecam malowanie farbą tablicową!

 

Estetyczna, przyjemna dla oka realizacja  w biurze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podobna tablica znalazła się w Twoim biurze, w Twoim mieście!

Zapraszam do obejrzenia bloga: Malowanie murali

praktyczne zastosowanie farby tablicowej na ścianie w biurze

Dodaj komentarz

Powrót