Malarstwo ścienne w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie ferrari na ścianie w garażu

Malowanie ferrari na ścianie w garażu

Malowanie Ferrari w garażu na ścianie

Mural powstał w garażu w domku jednorodzinnym, a czas malowania Ferrari na ścianie to 3 dni robocze. Powierzchnia malowidła liczy sobie 45m2. Malowanie Ferrari w garażu na ścianie było czystą przyjemnością dla autora pracy, ponieważ jak wiadomo samochody to konik dla niemal każdego faceta. Praca została wykonana farbami akrylowymi z użyciem aerografu o różnych końcówkach. Cała koncepcja namalowania pracy była taka, aby ukazać historię oraz postęp motoryzacji, a ściślej mówiąc rozwój technologiczny w firmie Ferrari. Dlatego mamy tu, na ścianie w garażu przekrój od samochodu retro, po najnowszy model auta ze stajni Ferrari.

 

 

Najlepsze samochody świata – Ferrari

Po prawej stronie mamy Ferrari 250 GTO. Jest to sportowa gablota tej włoskiej marki, która w tej chwili jest jedną z ważniejszych ikon motoryzacji. Auto to zostało wypuszczone w niewielkiej serii, a miało to miejsce dawno temu, bo w latach 60. XX wieku. Jest to jedna z najsłynniejszych i obecnie najdroższych  maszyn firmy. Ten automobil zasłynął w wielu prestiżowych wyścigach, gdzie głównym konkurentem był zazwyczaj Aston Martin DB4 GTZ. Ciekawostką jest to, że auto zostało wyposażone w 12-cylindrowy silnik o pojemności 3 litrów, dzięki czemu uzyskiwało moc ponad 300 km. Był to imponujący wynik, szczególnie, jeśli myślimy o początku lat 60. Wysokie osiągi Ferrari 250 GTO zawdzięczało nie tylko silnikowi, a również nowatorskiej aerodynamicznej karoserii. Dlatego malowanie tego ferrari w garażu to idealny pomysł.

Nowoczesne malowidło w garażu pod szyldem Ferrari

Malowanie ferrari w garażu to także to co mamy po lewej stronie. Widzimy tu Ferrari 488 Pista. Napędzana najlepszym silnikiem roku 2018 Pista nie ma skrętnych tylnych kół, ale dzięki zaawansowanej elektronice i silnikowi umieszczonemu centralnie zachowuje stabilność podczas szybkiej jazdy. To auto to ścisła czołówka światowa wśród najlepszych w historii samochodów przeznaczonych dla poszukiwaczy silnych emocji kierowców. W tym aucie nie ma zakłócającego kontakt człowieka z maszyną silnika elektrycznego. Ten samochód nie „prowadzi się sam”, jest natomiast wyzwaniem dla kierowcy. Jego moc przekracza 700 KM, co powoduje, że podczas szybkiej jazdy można otrzeć się  o granice ludzkiej percepcji.

Coraz to szybsze czarne rumaki od Enzo

Z przodu widzimy bolid Michaela Schumachera. Na ścianie mamy także jego portret oraz płonącego rumaka – symbol stajni Ferrari. Cały wielkoformatowy mural, powstały w garażu na szarym oraz granatowo niebieskim tle. Michael Schumacher został namalowany w sepii, obok jego wizerunku mamy podane daty jego największych osiągnięć – to lata, w których został mistrzem świata. Bolid formuły 1 jest w kolorze czerwonym, tak samo jak Ferrari 250 GTO z numerem 22, a także auto o rejestracji 859-119. Tylko jedna maszyna jest malowana tak jak Michael w sepii. Być może to jeden z jego ulubionych modeli. Cały mural został wykonany bardzo starannie. Jest to malarstwo w nowoczesnym, realistycznym stylu. Idealnie wpisuje się do garażu, a także do każdego pomieszczenia, które należy do fana najlepszych na świecie aut.

Komentarze są wyłączone.

Powrót