Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Obraz 3D w sypialni, Artystyczne malowanie ścian w sypialni

Ciekawy pomysł na sypialnie, malowanie ścian

Obraz 3D w sypialni

Czyli sypialnia jak z baśni tysiąca i jednej nocy. To bajkowe malowidło powstało w Warszawie, w  sypialni mieszkania prywatnego.  Mural powstawał 5 dni, a jego powierzchnia wynosi   18m2. Obraz jest w stylu bajecznym, romantycznym, a właściciele mieli poczuć się tu, jak królewna i królewicz w swoim zamku. Technika, w jakiej aranżacja została wykonana to malarstwo ścienne z użyciem aerografu. Farby akrylowe, po wyschnięciu dzieła zostały dodatkowo zabezpieczone przed utratą kolorów, a także przed zabrudzeniami.

Aranżacja ściany w sypialni – inspiracja

Styl skandynawski jest dość popularny stylem aranżacji wnętrz w polskich domach. Choć sprawdzi się w prawie w każdym pomieszczeniu, to ciężko powiększyć wizualnie przestrzeń. Podpowiem jak można urządzić sypialnię w bardzo oryginalnym stylu nadając jej niepowtarzalny klimat.

W poście przedstawiam ciekawy sposób jak pomalować sypialnię. Urządzamy sypialnię więc do dzieła obraz 3D w sypialni:

 Obraz 3D w sypialni

Tematem pracy jest iluzja królewskiej komnaty wraz z widokiem z niej na piękny pejzaż, rozciągający się aż po horyzont. Najważniejszym elementem obrazu jest balkonik, z którego widać wspomniany pejzaż. Ściany wewnątrz komnaty są bogato zdobione, a w szczególności wyjście na balkon. Są tu także rajskie drzewka, motyle, oraz ptaki. Na pierwszym planie mamy to, co wewnątrz komnaty, a więc drzewka, a właściwie bardziej są to rajskie pnącza, obsypane listkami. Jedno z nich owocuje. Tak przedstawione rośliny można zinterpretować jako kobietę, która rodzi owoce, oraz mężczyznę, który jest ostoją, a także zapewnia ochronę. Widok z balkonu zapiera dech w piersi, idealnie została ukazana głębia, zastosowana perspektywa, oraz został oddany bajeczny klimat.  Kolorystyka całego muralu w przewadze jest ciepła, natomiast przy malowaniu widoku zostały użyte barwy chłodnych, dzięki czemu mamy dużą iluzję głębi. Niektóre z jabłuszek na drzewie są zaakcentowane czerwonym kolorem, nie jest to odcień krwisty, lecz bardziej zgaszona, pastelowa czerwień. Motyle są namalowane w odcieniach jasnego i ciemnego różu, a także bieli. Ptaki są malowane monochromatycznie. Jeden z nich siedzi na gałęzi, dwa natomiast są ukazane w ruchu, gdzie spokojnie przenikają w przestrzeń meblową sypialni, tak samo jak gałązka.

Mural wykonany w sypialnie

Obraz 2D w sypialni, zały mural jest zdecydowanie malowany w technice 3D. Złudzenie jest tak silne, że doskonale czujemy, gdzie jest poziom balkonu, gdzie widoczna z niego skarpa, a gdzie znajduje się woda i pagórki. Tak samo wszystkie faktury zostały wiernie oddane. Światło wpada do komnaty z zewnątrz, kładzie się szerokim pasem na wodę, a następnie przenika do pokoju rzucając cienie na ścianie. Światłocień pięknie podkreśla balustradę na balkonie, elementy gzymsu i sztukaterii, a także gałązki drzewek. Kompozycja jest statyczna, poza  ptakami oraz motylami, które ukazane są w ruchu. Dzięki przygaszonym kolorom nastrój jest spokojny, otulający nas do snu, bardzo bajkowy i miły. Kompozycja jest bardzo wyważona i w żaden sposób nie przytłacza, wszystkie elementy współgrają ze sobą. Mamy tu wrażenie szczęścia, także dzięki motylom, które symbolizują duszę, szczęście, natchnienie, lekkość, piękno i przemianę.

Tak stworzony mural zapewni na pewno każdego dnia przebudzenie się w miłości do świata. Tego typu malowidło polecam nie tylko do sypialni ale także do gabinetów urody, czy odnowy biologicznej, gdzie aura spokoju i przyjemności na pewno zrobi dobre wrażenie.

Znajdziecie tu pomysły na kreatywną inspirację w malowaniu ściany w sypialni:

Link do podobnej aranżacji ściany w sypialni

3 Komentarze

  1. melmin pisze:

    Teraz u rodziców było całe mieszkanie malowane śnieżką satynową i bardzo ładnie wyszło. Kolorki jasne, bo mieszkanie nie jest nasłonecznione. Farba nakładana na gładź gipsową.2x malowanie. Pokryło równo

  2. inka pisze:

    Magnat ma bardzo fajne te struktury dekoracyjne. Plus, że można je bez problemu położyć, wystarczy zajrzeć na jutuba tam sporo filmów jest.

Dodaj komentarz

Powrót