Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie obrazu farbami UV, mural w ultrafiolecie

Malowanie farbami luminescencyjnymi

Malowanie mercedesa farbami fluorescencyjnymi, grafitti UV

 

Malowanie mercedesa na ścianie farbami fluorescencyjnymi UV. Bohaterem kolejnego muralu 3D jest samochód, i to nie byle jaki, tylko kultowy model Mercedesa, a mianowicie model Mercedes benz 600 w wersji coupe.  To być może już zabytkowe auto w czasach swej świetności woziło niejedną koronowaną  i niekoronowaną głowę. Na ścianie jadalni nasz Mercedes aż błyszczy i to dosłownie, farby fluorescencyjne UV świecące w ciemności.

Mercedes Benz 600

 

Namalowany w czerni, bieli oraz szarościach samochód zajmuje centralne miejsce na ścianie jadalni. Uchwycony został przód oraz bok auta, zgodnie z perspektywicznymi wymaganiami. Detale karoserii, takie jak zderzaki, lampy, zagięcia i linie blach, czy osłona wentylatorów, zostały szczegółowo i dokładnie odtworzone. Również logo Mercedesa, trójramienna gwiazda, nie została naturalnie pominięta. Powierzchnia wokół samochodu została delikatnie wycieniowana, tak by nie wydawało się, że auto „wisi w powietrzu”.

 

Malowanie farbami fluorescencyjnymi UV mercedesa 600

 

Klasyka w UV

 

Trójwymiarowy mural w monochromatycznej kolorystyce namalowany został za pomocą aerografu Dzięki zastosowanej technice natryskowej farby są równo nałożone, a ponadto miękko, harmonijnie łączą się z podstawowym kolorem ścian. Obraz jest statyczny, przedstawia raczej zaparkowany, niż pędzący szosą z dużą prędkością samochód. Mural tworzy także przestrzenny, trójwymiarowy efekt, optycznie udało się uzyskać głębię. Malowidło pozostanie odporne na zabrudzenia i wyblaknięcie dzięki pokryciu go warstwą specjalnego preparatu ochronnego.

Po oświetleniu muralu światłem ultrafioletowym jawi się on nam w niebieskiej poświacie, emanuje własnym światłem. I dzieje się tak rzeczywiście, a to za sprawą specjalnej farby fluorescencyjnej. Zawiera ona w swych pigmentach specyficzny związek chemiczny, który pod wpływem takiego oświetlenia wytwarza własne „zimne” światło. Chodzi mianowicie o efekt luminescencji. W ten sposób graffiti możemy podziwiać w całkiem innej kolorystyce, „nocną porą”.

Zaaranżowanie przestrzeni w tak stylowy i klasyczny, a zarazem dzięki efektowi luminescencji, w całkiem nowoczesny i niebanalny sposób, pozwoli nam na wykreowanie przestrzeni idealnej dla nas, w której będziemy doskonale się czuli. I to dodatkowo według naszego własnego gustu – przy wyborze motywu, obrazu, tematyki możemy puścić wodze fantazji i nie musimy ograniczać się do gotowych fototapet czy też naklejek na ścianę.

Malowanie mercedesa na ścianie farbami UV

 

Malowidło ścienne

Dodaj komentarz

Powrót