Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie obrazów na zamówienie, Wrocław, duże obrazu olejne do nowoczesnych wnętrz

Obraz olejny do nowoczesnego wnętrza, malarstwo współczesne

Obraz do nowoczesnego wnętrza

 

Surrealistyczny obraz, wykonany został w technice malarstwa olejnego, a jego powierzchnia to 1,40m na 1m. Zostało tu wykorzystane urządzenie precyzyjne, jakim jest aerograf, głównie do namalowania tła, oraz klasyczne pędzle używane w technice olejnej, użyte do malowania detali. Podobrazie zostało odpowiednio zagruntowane, następnie obraz malowany był klasycznie, warstwowo. Marka Farb jakie zostały użyte do tej pracy jest  jedną z najlepszych na rynku, co do której można mieć pewność, że kolory będą miały idealny pigment. Malarstwo olejne cechuje bardzo duża trwałość, obraz wykonany w tej technice, może cieszyć widza całymi latami.

 

Wielkoformatowy obraz  do nowoczesnego wnętrza, malowanie obrazu olejnego krok po kroku:

Obraz do nowoczesnego wnętrza

Jest to obraz do nowoczesnego wnętrza zdecydowanie do loftów i dużych domów. Tematem jest sztuczna inteligencja. Właściwie to temat jest wielowymiarowy. Niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie ogarnąć, jeśli kierunkiem naszych studiów nie była robotyka, biomechanika, czy inne kierunki technologiczne, inżynieryjne, informatyczne itp. Obraz ma charakter symboliczny. Przedstawia robota, ukazanego z profilu, widzimy jego twarz, szyję, oraz ramię, a także dłoń na wysokości twarzy. Jest to kompozycja otwarta, gdzie zostało pozostawione miejsce dla naszej wyobraźni i sami możemy sobie dopowiedzieć, co mogło stać się dalej. Ten wybrany kadr ma jednak największe znaczenie. Ponieważ pojawia się tu nie tylko robot, mamy tu także serce, które ewidentnie jest każdemu potrzebne. Odwieczny konflikt rozumu i serca, czy jedno ma prawo funkcjonować bez drugiego? Niby można, niby się da.. Ale.. Właśnie, jest jedno ale – czy takie życie jest pełne? Czy to nadal jest dobre życie? Takich pytań może być wiele, powróćmy jednak do naszego dzieła.  Jest to kompozycja jednofigurowa, dlatego na pierwszym i jedynym planie, dla podkreślenia jego znaczenia znajduje się nasz bohater- robot. Kolory jakie zostały tu użyte to burzowy wręcz kolor tła, w odcieniach granatu, szarości, wraz z jasnymi żyłkami od wyładowań elektronicznych, które na myśl przywodzą nam pana, który nazywa się Nikola Tesla. Robot jest w kolorze szarawo – niebieskawym, stalowym, ale występują tu ciepłe i zimne odcienie szarości. Część układów robota jest odsłoniętych i doskonale widzimy, że jego mózg to zaawansowany mechanizm. Mamy tu jednak troszkę koloru czerwonego, co jednak jest zdecydowanym kolorem życia, wśród pozostałej szarości. Serce, które iskrzy po dotknięciu przez robota jest oczywiście w kolorze czerwonym. Te iskry są jak nadzieja, a jednocześnie zagrożenie dla wielu z tych sytuacji, które znamy z filmów science fiction.

Surrealistyczny obraz olejny biomechanika

Nie tak dawno firma Hanson Robotics z Hongkongu wyprodukowała pierwszego humanoidalnego robota – Sophię, która to zresztą jako pierwszy robot otrzymała obywatelstwo. Zdania, co do słuszności zachwytów nad robotami oraz do postępów nauki są podzielone. Najczęściej jednak ludzie boją się nieznanego mówiąc, że to początek końca. Ale czy faktycznie tak musi być? W każdym rozwiązaniu można na pewno znaleźć plusy, bo przecież jak wielu jest samotnych potrzebujących pomocy ludzi, którym nie ma kto pomóc, być może z pomocą przyszłyby roboty?  Można długo rozważać na ten i podobne tematy. Na pewno dla fana fantastyki, czy właśnie robotyki, a także filmów Sci-Fi taki obraz olejny do nowoczesnego wnętrza to idealny prezent, ale nie tylko bo myślę, że każdej choć troszkę romantycznej osobie się spodoba.

 

Zapraszam do obejrzenia prac opublikowanych na blogu. Artystyczne malowanie ścian

Dodaj komentarz

Powrót