Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Artystyczne malowanie ścian, Malowanie graffiti w ogrodzie, mural w ogrodzie

Malarstwo ścienne, artystyczne malowanie ścian

Artystyczne malowanie ściany w ogrodzie

Prezentuję Państwu artystyczne malowanie ścian na murku w ogrodzie. Mural przedstawia uliczkę w perspektywie GOLD HILL, Shaftesbury. Miejscowości Shaftensbury, a w niej uliczka Gold Hill to znak rozpoznawczy Wielkiej Brytaniii.  Gold Hill w Shaftensbury często pojawia się na różnego rodzaju materiałach reklamujących Anglię od okładek książek, kalendarzy po pudełka z czekoladkami. Uliczka wystąpiła w kilku światowych światowych produkcjach filmowych. Widok z góry uliczki ma nawet miano najbardziej romantycznego pejzażu w Anglii. Trudno temu zaprzeczyć, widok rzeczywiście robi wrażenie. Dzięki umiejscowieniu, ze szczytu wzgórza rozciąga się widok na całą okolicę. Starożytna brukowana uliczka biegnie wzdłuż muru zabytkowego opactwa Shotensbury zbudowanego przez króla Alfreda Wielkiego. Początki muru nie są znane, ale przypuszcza się, że zostały zbudowane w latach sześćdziesiątych czternastego wieku, kiedy opactwo lub inna władza otrzymała królewskie pozwolenie na budowę obrony miasta.

Słynna uliczka w perspektywie:

Mural w ogrodzie. Jak go w wkomponować, aby uzyskać efekt ‘wow’?

Mural – uliczka w perspektywie. Dlaczego nie przenieść tego urokliwego widoku do swojego ogrodu? Nic nie stoi na przeszkodzie. Właściciele niewielkiego ogrodu w podwarszawskiej miejscowości, postanowili wkomponować w niego artystyczny mural. Wykorzystana ku temu została ścianka oddzielająca sąsiedztwo, na której aranżacje przez dłuższy czas nie było pomysłu. Efekt finalny okazał się strzałem w dziesiątkę, bo widok z wieloplanową perspektywą nadał ogrodowi oddech, przestrzeń i stał się jego ozdobą. Obłożona kamieniem podmurówka ogrodu doskonale wpasowała się w brukowaną uliczkę Gold Hill, co na pierwszy rzut oka wygląda jak jego naturalna kontynuacja, wręcz zaprasza widza na spacer wśród malowniczych domów. Zieleń znajdująca się w oddali pięknie zgrała się z otaczającym mural żywopłotem oraz zielenią ogrodu, a perspektywa powietrzna, błękit nieba, chmury nadają muralowi głębi pozwalają zapatrzeć się w dal.

Proces powstawania murala w ogrodzie okazał się dla właścicieli ciekawym przedsięwzięciem. Postanowili nakręcić krótki film z tego wydarzenia, efekt można oglądać tutaj:

Całość malowidła ściennego stanowi niejako bramę do pięknej angielskiej krainy. Efekt końcowy zachwycił wszystkich. Mural został na koniec zalakierowany po to, by był odporny na warunki atmosferyczne i mógł cieszyć swoim urokiem przez wiele lat.

Artystyczne malowanie ścian, zapraszam do obejrzenia filmu z malowania krok po kroku:

FILM Z MALOWANIA

Powrót