Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Logo mercedesa namalowane na ścianie, mural w biurze

Malowanie mercedesa na ścianie

Malowanie samochodu na ścianie

 

Mural w pokoju młodzieżowym powstał w jeden dzień, a jego powierzchnia to 11 m2. Jest to dzieło w stylu nowoczesnym, malowane aerografem i bardzo dobrymi jakościowo farbami. Całość została oczywiście zabezpieczona powłoką ochronną.

Tematem przewodnim była chyba wszystkim znana marka aut – Mercedes. Mural powstał w pokoju fana marki, który od lat zbiera wszystko co jest związane z jego ukochaną firmą, między innymi są to znaczki, emblematy, artykuły, gadżety itp. Jako prawdziwy fan musiał mieć taki mural, który byłby „wisienką na torcie” pośród pozostałych zbiorów, i tak właśnie się stało!

Mural wykonany  na ścianie, , malowanie samochodu marki Mercedes:

 

Mural 3D w pokoju fana marki Mercedes

Mural posiada trzy równie ważne elementy, są to: samochód ulubionej marki, logo, oraz napis „Mercedes – Benz”. Najbliżej oglądającego znajduje się logo, czyli charakterystyczne kółeczko z trójramienną gwiazdką w środku. Logo jest idealnie odwzorowane, namalowane oczywiście w powiększeniu, a światłocień wydobywa jego kształty. Na drugim planie znajduje się napis „Mercedes-Benz” malowany oryginalną czcionką, takim samym krojem jakiego używa marka. Litery, tak samo zresztą jak logo i auto rzucają miękkie cienie na połać ściany. Tuż za napisem znajduje się ukochane auto właściciela pokoju. Mercedes został namalowany z użyciem skrótu perspektywicznego, co nadaje jeszcze więcej dynamizmu jego perfekcyjnej sylwetce. Kolor jest to pięknie uchwycony srebrno szary wraz z modelunkiem światłocieniowym. Gra świateł podkreśla auto, bliki znajdują się na masce, drzwiach, spojlerze. Felgi, logo, lusterka, światła i reszta elementów auta – wszystko zostało namalowane zgodnie z oryginałem z zachowaniem odpowiedniej skali.

Mural związany z motoryzacją w pokoju młodzieżowym

Jest to spójna, minimalistyczna kompozycja podzielona na trzy plany, zawierająca najważniejsze dla właściciela pokoju symbole związane z ukochaną marką. Mamy tu wąską gamę barw, są to szarości, biel, czerń, gdyż miał to być elegancki mural, a właśnie monochromatyczne malarstwo nadawało się do tego celu idealnie. Kompozycja jest wyważona, spójna. Przedstawione formy są łagodne, realistyczne. Całość jest uporządkowana, panuje ład, spokój. Mural nie jest krzykliwy, ma w sobie dużo powabu. Myślę, że doskonale pasowałby do jasno szarej ściany, lecz dobrym pomysłem byłoby tez zastosowanie farby magnetycznej na jednej ze ścian, aby można było do niej doczepiać np. artykuły, nowinki, zdjęcia dotyczące marki Mercedes.  Jest to kompozycja otwarta, aczkolwiek w tej fazie wygląda świetnie.

Tego typu murale w pokojach młodzieżowych są doskonałym podkreśleniem swojego hobby, swoich pasji, indywidualności. Polecam i zachęcam do realizowania swoich pomysłów, zapraszam do konsultacji 510-822-606.

 

Więcej zdjęć na blogu: Malowanie murali 

Dodaj komentarz

Powrót