Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie ściany w pubie, mural 3D

Mural w pubie, malowanie Absolema i kota Cheshire

Absolem mural w Pubie

Mural przedstawiający motywy z filmu „Alicja w Krainie Czarów” powstał w szisza barze w Ustroniu. Jego powierzchnia wynosi około 14m2, a czas jego powstania to 4 dni. Technika wykonania to artystyczne malarstwo ścienne z użyciem precyzyjnego urządzenia- – aerografu. Całość została pokryta powłoką chroniącą przed zabrudzeniami, co jest szczególnie ważne w miejscach takich jak puby, bary itp.

Malowidło zajmuje jedną całą ścianę w szisza barze. Jego głównymi bohaterami są Gąsienica Absolem, oraz Kot Cheshire. Absolem jest gąsienicą płci męskiej, która zamieszkuje grzybowy, wiecznie spowity dymem z sziszy las. Jest on jedynym, wszechwiedzącym strażnikiem Wyroczni (Oraculum), starożytnego dokumentu, który opisuje każde znaczące wydarzenia w Podziemiu, które mają miejsce w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Postać kota Cheshire to jedna z najbardziej zagadkowych, fascynujących i tajemniczych osobowości stworzonych na przestrzeni lat, przez autora książki „Alicja w krainie czarów” – Charlesa Lutwidge’a Dodgsona. Pierwowzorem tej postaci był prawdziwy kot, a właściwie duch kota. Tą fascynującą historię można znaleźć w odmętach Internetu.

 

Malowanie Pubu Absolem w Ustroniu

Na pierwszym planie muralu znajduje się duży kapelusz grzyba, na nim leży fajka wodna, z której korzysta zadowolony Absolem. W wydmuchiwanym przez Absoluma dymie pojawia się wesoły i skory do psot kot Cheshire. Tłem muralu są kłęby dymu. Cały mural jest w stonowanych odcieniach granatu, niebieskiego, szarości, co idealnie pasuje do wysmakowanego wystroju szisza baru. Mural jest bardzo oryginalny, można wręcz powiedzieć, że szałowy, niepowtarzalny. Postaci Absolema i kota będą na pewno znakomitym tłem do wielu zdjęć, chętnie wrzucanych na instagrama, czy inne media społecznościowe.

Cały mural jest namalowany bardzo starannie, wszystkie szczegóły są precyzyjnie oddane. Faktura kapelusza grzyba przypomina o grzybach, które napotykamy w lesie. Fajka wodna jest w złotym kolorze, a korzystający z niej Pan Gąsienica czuje jej smak niemalże w każdym ze swoich odnóży. Kot jest w bardziej dynamicznej pozie niż Absolum, zdaje się jakby dryfował w powietrzu w dość szybkim tempie. Obie postaci są malowane bardzo realistycznie zgodnie ze swoimi pierwowzorami. Mamy bardzo plastycznie zastosowany światłocień. Doskonale da się wyczuć wizualnie jaką fakturę ma futro kota, czy ciało Pana Gąsienicy.

Mural w pubie

Kompozycja muralu jest otwarta. Mural zdaje się dawać nam spory powiew świeżości, czegoś nowego, niespotykanego. Pan Gąsienica oraz kot są mocną, wyraźną zachętą aby spróbować czegoś nowego. Także osoby, które miały już okazję próbować sziszy na pewno chętnie pojawią się w tym przytulnym, a zarazem nowoczesnym miejscu.  Światło na malowidle jest rozproszone, co pasuje do klimatu miejsca. Pomimo zastosowania dość zimnej tonacji nie mamy tu poczucia chłodu, a wręcz przeciwnie, malowidło ma bardzo pozytywny odbiór, wprowadza w znakomity nastrój. Każdy na pewno świetnie się zrelaksuje w tak pięknie ozdobionym miejscu. Gorąco polecam takie oryginalne pomysły na zdobienia ścian.

 Czy Ty też masz ochotę odlecieć w towarzystwie Gąsienicy Absolema i kota Cheshire? Bo ja bardzo! Zapraszam wszystkich fanów  sziszy i niecodziennych przygód do obejrzenia mojego nowego muralu!

Komentarze są wyłączone.

Powrót