Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Obraz abstrakcyjny surrealizm,

Abstrakcyjny obraz surrealistyczny do nowoczesnego wnętrza

Poniżej przedstawiam obraz namalowany na sztywnej płycie o wymiarach 140/99 Jest to abstrakcyjna biomechanika. Obrazy związane z biomechanika są często wykorzystywane w tatuażach. Biomechanika stała się modnym tematem w malarstwie.

Biomechaniczne serce

Tematem pracy jak widać jest serce ale serce nietypowe, jest to serce humanoidalnej formy życia, serce sjest symbolem miłości. Obraz abstrakcyjny został zamówiony na walentynki. Tytuł pracy „Biję dla Ciebie”. Autorem pracy jestem ja Ariel Kula. Czas powstania obrazu to styczeń 2017 r. obraz malowany na zamówienie, okoliczność powstania tego obrazu jak wspomniałem wcześniej było to święto zakochanych. Obraz był prezentem dla ukochanej.  Zdobi ścianę nowoczesnego wnętrza przypominając wybrance o gorących uczuciach jej partnera. Obraz pełni podwójną funkcję jest elementem nowoczesnej surrealistycznej aranżacji wnętrza oraz wyrazem miłości, nie ma chyba lepszego.

Na obrazie znajduje się serce z wieloma podłączeniami, kabelkami, przewodami zasilającymi. Ręka trzyma serce, ale nie jest to ręka człowieka, jest to ręka humaniodalnej formy życia, Najważniejszym elementem obrazu jest jednak serce które zostało podkreślone czerwonym kolorem tak by najmocniej przykuwało uwagę.  Cały obraz jest w szarościach oprócz serca podkreślonego na czerwono. Szarość jest wycieniowana na metaliczny odcień, Za pomocą białych refleksów została podkreślona struktura metalicznych barw i  chromu.

 

Abstrakcyjny obraz surrealistyczny

Surrealizm inaczej zwany nadrealizmem. Abstrakcyjny obraz namalowany farbami olejnymi na sklejce wcześniej zagruntowanej a następnie zalakierowane i lekko zmatowionej papierem ściernym do lepszej przyczepności farby. Zabieg miał na celu efekt zeszklenia podłoża. Na koniec obraz będzie zalakierowany lakierem

Dodaj komentarz

Powrót