Mural w klasie językowej
Po raz kolejny mieliśmy przyjemność zawitać do Gniewu. W tym urokliwym miasteczku mieści się wspaniała, super nowoczesna Szkoła Podstawowa nr 1. im. Jana III Sobieskiego, w której kolejny raz realizowaliśmy malowanie. Tym razem na warsztat wjechała klasa językowa. Mural w klasie językowej, tutaj angielsko-niemieckiej (bo takich języków uczą się w tej szkole dzieci), to niezwykle wdzięczny temat, który bardzo lubimy wykonywać. Podobne, ale nigdy identyczne, murale w klasach językowych powstały już w kilkudziesięciu szkołach na terenie całej Polski. To wspaniale, że dyrektorzy szkół robią co mogą, aby uatrakcyjnić dzieciom i młodzieży naukę języków obcych. W ładnej klasie językowej zdecydowanie przyjemniej jest się uczyć 🙂
Jak pomalować klasę językową:
Mural w klasie angielsko-niemieckiej
Do zagospodarowania mieliśmy jedną dużą ścianę oraz dwie mniejsze. Dzięki temu, że malowidło „wychodzi” na dwie boczne ściany, optycznie dodaje klasie przestrzeni i trójwymiarowości. Jako, że jest to klasa do nauki dwóch języków, sprawiedliwie podzieliliśmy mural po połowie dla symboli związanych z językiem niemieckim oraz angielskim. Aby mural w klasie językowej był ozdobą, nie przytłaczał, ani nie rozpraszał uczniów kolorami, zastosowana została stonowana kolorystyka sepii, która nadaje wnętrzu przytulności i spokoju. Kilka akcentów w postaci kolorowych flag i kilku detali nadaje muralowi smaku nieco go ożywiając. Głównym kolorowym punktem muralu w klasie językowej jest czerwona angielska budka telefoniczna, która bezpośrednio koresponduje z częścią związaną z Wielką Brytanią. Cały mural został zaprojektowany w formie kolażu uwzględniając, potrzebę klienta, w tym wypadku walory edukacyjne wybranych motywów. Konturowe mapy obu krajów, są lekkie w formie, uwzględniają najważniejsze geograficzne odnośniki i śmiało mogą zostać wykorzystane jako pomoc w czasie lekcji. Zabytki kulturowe i architektoniczne umieszczone na muralu uzupełniają całość malowidła, bardzo je urozmaicają i dają podstawę do wprowadzenia ciekawostek z historii, kultury i życia codziennego na lekcjach języków. Mural w klasie angielsko-niemieckiej jest lekki, elegancki, a jednocześnie edukacyjny a nawet momentami zabawny. Malowidło zostało zabezpieczone lakierem, aby przedłużyć jego żywotność.
Malowanie klasy językowej – wideo
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z realizacji muralu w klasie językowej Szkoły Podstawowej w Gniewie. Mural powstał w ciągu dwóch dni, a filmik w formie zmontowanego time-lapse’u jest pamiątką dla szkoły realizacji tego przedsięwzięcia. Wideo może zostać dowolnie wykorzystane przez szkołę w celach promocyjnych i reklamowych.
Wzmianka o muralu na stronie szkoły SP 1:
Mural w klasie językowej, malowanie krok po kroku: