Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Pyrkon Festiwal Fantastyki 2018, malowanie astronauty, mural na pyrkonie

Mural na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2018

Mural na Pyrkonie

Właśnie zakończył się XVIII Festiwal Fantastyki Pyrkon organizowany w Poznaniu. To wielkie święto i nie lada gratka dla fanów fantastyki z całego kraju, mieliśmy to szczęście i zaszczyt zaprezentować na Pyrkonie swoje umiejętności i namalować utrzymany w konwencji festiwalu mural oraz logo.  Jak się okazało malowidło było nie tylko reklamą imprezy, ale i wyjątkowym miejscem spotkań wszystkich uczestników festiwalu.

 

 

Mural Pyrkon 2018

Malowanie trwało 5 dni, wcześniejsze przygotowania zaczęły się od środy i trwało przez cały festiwal fantastyki. Relacja z malowania murala na Międzynarodowym Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2018 w Poznaniu. NA festiwal fantastyki zostałem zaproszony jako gość, tam miałem za zadanie namalować mural z logiem oraz jakaś grafikę. Malowidło powstało na płytach paździeżowych w wymiarach około 25 m2. Kolorystyka murala utrzymana w tonacjach chłodnych niebieskich odcieniach. Co do motywu miałem wolna rękę wyboru. Zdecydowałem si,e na kosmiczny motyw, tytuł pracy to „Cicha śmierć”. Obraz przedstawia katastrofę w przestrzeni kosmicznej.

Mural na Pyrkonie, malowanie trwało przez cały festiwal i cieszyło się sporym zainteresowaniem, dowodem tego jest filmik poniżej przedstawiający galerię cosplayerów fotografujących się na tle muralu z logiem. Zapraszam do obejrzenia tego 8 minutowego filmiku. Jest to ciekawy materiał pokazujący interakcję ludzi z miejscem, malowidło było czynnikiem łączącym i integrującym uczestników i cosplayerów. Udało mi się zgromadzić galerie ponad 230 cosplayerów oraz zrobiłem ponad 1000 zdjęć osobom zwiedzającym targi. Ludzie bardzo chętnie fotografowali się na tle loga.

Pyrkon 2018 galeria cosplayerów

Dodaj komentarz

Powrót