Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Grafitti na ścianie w pokoju nastolatki dziewczynki

Malowanie obrazu na ścianie, nowoczesny wystrój w pokoju dziewczęcym

Mural w pokoju dla nastolatki

Nowoczesny wystrój ściany w pokoju nastolatki. Motywem przewodnim aranżacji tego pomieszczenia jest grafika ścienna przedstawiająca kobietę ze skrzydłami motyla ubrana w sukienkę z kwiatów. Mimo dużej formy mural nie przytłacza swoim rozmiarem, ponieważ w tle jest wykorzystany naturalny kolor ściany lekko podcieniowany gradientem. To powoduje że obraz jest lekki i delikatny, mimo dużej ilości detali w postaci motyli, kwiatów i listków. Dzięki bogatej i soczystej kolorystyce, można odnieść wrażenie, że obraz przedstawia się nam bardzo pozytywnie i radośnie. Mural kojarzy się z wiosną, narodzinami, czymś pozytywnym. Jest  to bardzo ciekawy pomysł na zaaranżowanie pokoju dziewczęcego.

Pokój nastolatki

Na białe ściany zleciały się wielokolorowe motyle. Przyciągnęły je zapewne kwiaty bogate w słodki pyłek, ale może chodzi o coś więcej? Zdecydowanie, bowiem znajduje się tu jeszcze urokliwa istota, również posiadająca dwie pary skrzydeł oraz przystrojona w niezliczone kwiatki skąpane w tajemniczej mgiełce. Czy jest to może motyla królowa, ta od „pazia królowej”? Siedzi zwrócona do nas profilem, twarz schowana jest w cieniu, a  jej głowy nie zdobi korona, lecz pomarańczowy motyl, trudno więc orzec z kim mamy do czynienia. Piękne owady nie mają jednak wątpliwości, że jest to osoba im przyjazna, także wesoło latają wokół nieznanej nam panienki.

 

Aranżacja poddasza w pokoju nastolatki

Mural wykonany na poddaszu w pokoju nastolatki. Taka otwarta kompozycja zagościła łącznie na trzech ścianach. Stworzono ją za pomocą aerografu, narzędzia do precyzyjnego malowania, tak więc farby zostały równomiernie rozpylone, tworząc gładką warstwę. Metoda natryskowa pozwala ponadto na delikatne, subtelne przejścia między poszczególnymi odcieniami. Graffiti zostało dodatkowo pokryte warstwą lakieru ochronnego, jest więc odporne na zabrudzenia. Mural jest statyczny, wpływa kojąco. Paleta barw nie jest zbyt szeroka, ale za to doskonale dobrana, przeważają tony różu, zgaszonego fioletu, pomarańczu oraz błękitu, dla przeciwwagi uzupełnione czernią i szarościami. Cała scena przykuwa uwagę, a ponieważ tworzy bajkową aurę, przenosi odbiorcę w idealny, spokojny świat. Malowidło jest jednak przy tym nowoczesne.

Oto propozycja, w jaki sposób udekorować pokój nastolatki w intrygujący i wdzięczny, ale nie przesłodzony sposób. Takie oryginalne malowidło na długo będzie cieszyło oko domowników. Aranżacja ta to również kolejny dowód na to, że malowidła ścienne doskonale nadają się do skośnych ścian poddaszy. Miękkie, płynne linie, przywodzące na myśl secesję, oraz soczyste kolory połączone z czernią to przepis na udany mural.

 

Więcej zdjęć z różnych malowań można zobaczyć na stronie Pokoje dziecięce, zapraszam do obejrzenia karty.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Powrót