Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Graffiti w kręgielni, mural UV namalowany w kręgielni farbami luminescencyjnymi

Malowanie ścian w kręgielni w samochody retro, mural UV

Malowanie graffiti w kręgielni

Najważniejszym krokiem w realizacji graffiti w kręgielni jest wybranie koncepcyjnego motywu wystroju, w tym przypadku zdecydowano że tematem przewodnim malowidła będą amerykańskie ikony motoryzacji lat 70.  Wybór tej tematyki został podyktowany tym, że klimat samochodów retro trafia w gusta wielu osób a po drugie temat mocno nawiązuje do hobby inwestora który sam skupuje i odrestaurowuje stare samochody. Graffiti w kręgielni zostało namalowane farbami ultrafioletowymi.  Zapraszam do obejrzenia zdjęć z malowania kręgielni, motyw motoryzacji lar 70.

Malowanie kręgielni krok po kroku:

Aranżacja ścian w kręgielni

Fototapety często są wykorzystywane w aranżacji ścian w kręgielniach natomiast mają swoje wady, często widać łączenia, zwłaszcza przy sztucznym oświetleniu. Alternatywą do fototapet może być artystyczne malowanie ścian 3D. Jest to forma znacznie bardziej prestiżowa niż naklejanie fototapet. Jest to rozwiązanie bardzo efektowne często doceniane przez ludzi, ponieważ jest ręczną pracą rzemieślniczą wykonaną przez artystę. Na pewno malowanie jest bardziej pracochłonne i prze co koszty pracy są wyższe. Ale efekt końcowy jest wart włożonych nakładów. Mural wykonany farbami akrylowymi, całość zalakierowana lakierem i pokryta luminoforem. Obraz świeci w ciemności.

Mural w kręgielni został tak zaprojektowany by można było efektownie podświetlić lampami UV w celu oświetlenia, daje to ciekawy efekt żarzenia się obrazu na różne kolory w zależności od zastosowanego luminoforu. Właśnie luminofor powoduje efekt świecenia. By taki efekt osiągnąć potrzebna jest do tego świetlówka UV która pobudza luminofor do świecenia.

 Jest to na pewno miejsce niepowtarzalne, z indywidualnym klimatem, przenoszące gości w zupełnie inny świat.

Więcej zdjęć z wykorzystania luminoforów na blogu : Malarstwo ścienne UV
Powrót