Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Podwodny świat w pokoju dziecięcym

Nie do końca wiadomo, co siedzi, bądź raczej pływa w morskich głębinach na naszej planecie. Choć oceany znajdują się na wyciągnięcie ręki, nie zostały jeszcze dokładnie zbadane. Jeśli jednak rzucimy okiem na prezentowany trójwymiarowy mural ścienny wykonany metodą natryskową przekonamy się, że życie pod wodą jest kolorowe i wesołe, a także, że obfituje w różnorodne formy życia. Malowidło ścienne przedstawia podwodny świat

 

Malowidło ścienne? Zdecydowanie!

Malowidła ścienne są świetną alternatywą dla fototapet i jednokolorowych, monotonnych ścian. Samodzielnie wybierając motyw, możemy mieć pewność, że aranżacja naszego pokoju będzie unikalna i niebanalna. To dobry sposób na stworzenie pokoju marzeń dla dziecka, w którym będzie się bawiło i uczyło wraz ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek. Malowidło ścienne może również odzwierciedlać jego zainteresowania, hobby. Mural pomoże rozbudzić jego wyobraźnię, wzmocni jego poczucie bezpieczeństwa, a na pewno rozweseli nawet szare i deszczowe jesienne dni. Malowidła odznaczają się wysoką jakością, odpowiednio zabezpieczone są również bardzo trwałe i odporne na zabrudzenia, długo będą więc cieszyć oko domowników. Przez wiele lat możemy cieszyć się bajkowym i sielskim klimatem.

Malowanie obrazów na ścianie

Malowanie obrazu ściennego odbyło się na Międzynarodowych Targach „Dziecięcy Świat” w Toruniu. Praca została specjalnie przygotowana tydzień wcześniej na targi, obraz wykonany w 90% wcześniej przed imprezą, pozostałe 10% pracy namalowane zostało na targach Dziecięcy Świat. Akcja ta miała charakter promocyjny artystycznych usług malarskich i reklamę rękodzieła artystycznego. Tematem pracy jest wodny świat, rafa koralowa i rybki. Jak widać na zdjęciu mural ma mocno nasyconą kolorystykę, intensywne barwy przykuwają uwagę odwiedzających targi rodziców jak i oczywiście dzieci. Obraz jest radosny, kolory mocno stymulujące. W obrazie widać przestrzeń, pierwszy jak i drugi plan. Dla spotęgowania efektu głębi dalsze przedmioty umiejscowione na drugim planie są rozmyte bez konturu i z domieszką szarości. Na pierwszym planie wysuwają nam się kolorowe rybki. Temat pracy jest bardzo uniwersalny pasuje do pokoju chłopca jak i do pokoju dziewczynki, tych młodszych i tych starszych. Obraz wykonany techniką natryskową za pomocą pistoletu lakierniczego i areografu. W końcowej fazie pracy, mural został zalakierowany lakierem w celu zabezpieczenia malowidła dekoracyjnego.

Co więc w wodzie pływa?

W ciepłych wodach południowych mórz zebrała się niezła gromadka. Tutaj wesoło pluskają bajecznie kolorowe rybki o egzotycznych kształtach, wśród których bystre oko może rozpoznać rybkę Nemo i jego ojca Marlina, jak również rybkę Dory, cierpiącą na zaniki pamięci krótkotrwałej. Znalazł się tu ponadto dobrze znany z „Małej syrenki” dobry przyjaciel Arielki, Sebastian. Zaplątała się tutaj dosłownie, jak również i w przenośni duża zielona ośmiornica.  Nic dziwnego, że rybki uśmiechają się i wyglądają na zadowolone, mają przyjemność pływać w czystych wodach, wśród bujnej roślinności i pięknych kolorowych koralowców o zróżnicowanym kształcie. Światło słoneczne natomiast pięknie prześwietla wodę, widoczne są delikatne jasne smugi.

 

Więcej zdjęć w karcie: Malowanie pokoju dziecięcego

Powrót