Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Piotruś Pan i kapitan Huk

Malowanie ściany w pokoju dziecka

Malowanie graffiti w pokoju dziecka

Bez wychodzenia z własnego pokoju dziecko może się przenieść w magiczny świat, największą rolę gra tu oczywiście wyobraźnia naszego malucha, ale malowidło ścienne wydatnie mu w tym pomoże! Mural zwiększa ponadto optycznie metraż pokoju chłopca, zastosowana bowiem perspektywa daje złudzenie trójwymiarowości. Możemy odnieść wrażenie, że patrzymy na kadr filmu wprost ze studia Disneya, gdyż cała scena została stworzona z dużą dbałością o szczegół. Mural został wykonany za pomocą aerografu, dodatkowo wykończony jest efektem winietowania, malunek harmonijnie przechodzi więc w jednolitą barwę sąsiednich ścian. Całość zabezpieczona została specjalnym lakierem chroniącym przed zabrudzeniami oraz dbającym o świeżość barw. Kolorystyka jest bogata, jednak dominującym kolorem jest kolor niebieski w dwóch odcieniach – ciemniejszym dla stworzenia morskich toni oraz jaśniejszy, właściwy dla nieba, poprzecinanego biało-szarymi chmurkami.

Mural wyczarował magiczno-przygodową atmosferę w pokoju chłopca, któremu towarzystwo Piotrusia Pana z pewnością przyniesie wiele radosnych chwil zabawy. Jeśli chcemy więc, aby nasze pociechy beztrosko spędzały swoje dzieciństwo może warto zaprosić ich ulubionych bohaterów? Może będzie to właśnie chłopczyk z Nibylandii? Dzwoneczek, Wendy i nawet Kapitan Hak?

Bajka i przygoda na wyciągnięcie dłoni

Pojedynek na krawędzi brzegu

Oto kolejna przygoda chłopca, który nigdy nie chce dorosnąć. Piotruś Pan, unosząc się w powietrzu, mężnie stawia czoła swemu wrogowi, który najprawdopodobniej porwał Wendy. Na pomoc ruszyli też przyjaciele Piotrusia Pana – jest tutaj wdzięczny Dzwoneczek, John Darling oraz Krokodyl, atakujący swojego wroga Kapitana Haka, który na pewno dobrze pamięta, że to właśnie ten zwierz pozbawił go prawej ręki. Kapitan Hak również nie jest sam – u drugiego brzegu czeka na niego pirat z jego świty. Można powiedzieć że cała przygoda dzieje się na trzech poziomach – na lądzie, w wodzie i w powietrzu, niektórzy umieją bowiem latać. Cała scena ma miejsce nad morzem, w tle zróżnicowanego krajobrazu: po jednej stronie znajduje się wyspa z palmami i coraz wyższymi górami, której plaże omywa niebieskie morze, po drugiej zaś stronie widzimy skaliste klifowe wybrzeże.

Pokój chłopca graffiti na ścianie:

 

Zapraszam do obejrzenia zdjść na stronie: Bajkowe Pokoje

Dodaj komentarz

Powrót