Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie obrazów na zamówienie, obrazy malowane na scianie

Aranżacja korytarza, malowanie obrazów na zamówienie

Malowanie obrazów na zamówienie

Praca przedstawia 9 niedużych murali, które ozdabiają ściany na korytarzu budynku w Warszawie. Ich wykonanie trwało 4 dni, a ich średnia powierzchnia to  między 3-5m2. Styl ich wykonania jest nowoczesny, lekki, przypomina artystyczne szkice. Całość została wstępnie delikatnie naszkicowana, a następnie pokryta czarną akrylową farba za pomocą aerografu. Wszystkie 9 murali zostało odpowiednio zabezpieczonych powłoką malarską chroniącą przed zabrudzeniami, a także zapewniającą dłuższą żywotność dzieł.

 

Obrazy ręcznie malowane:

Obrazy monochromatyczne, obrazy w czarno bieli

Malowanie obrazów na zamówienie, tematem tych prac są perełki architektoniczne, a także pomniki i inne budowle, które nieodłącznie związane są z Warszawą. Mamy tu aż 9 różnych jej symboli, mniej lub lepiej rozpoznawalnych, jak  na przykład Barbakan, Plac Trzech Krzyży, czy Pomnik Warszawskiej Syrenki. Wszystkie zabytki mają lekkie obrysy wraz z niewielkim cieniowaniem. Styl wykonania murali to malarstwo monochromatyczne, bazujące właściwie na kolorze czarnym, malowanych za jego pomocą wyraźniejszych lub nieco zamglonych linii i plam oraz na białym kolorze ścian, czyli tła.

Wszystkie murale są tak samo dokładnie namalowane, nie pada tu żaden akcent, na konkretny obiekt, wszystkie są potraktowane równoważnie. W ukazanych pałacach, kościołach, pomnikach mamy dużą dbałość o detale, wszystkie zostały przedstawione jako bryły przestrzenne, wielowymiarowe z wiernym odtworzeniem ich proporcji, z dbałością o odpowiednią skalę. Są to kompozycje statyczne, zatrzymujące czas w miejscu niczym piękna fotografia. Budynki są malowane w sposób czysty, przejrzysty, wyraźnie widzimy wszelkie elementy, nie ma tu niepotrzebnego nadmiaru plamy barwnej, a światłocień jest delikatny. W przypadku pomników zostały one odzwierciedlone tak, że czujemy, że to właśnie, ciężki, mocny pomnik, a nie np. bryła ze styropianu.

Modelunek światła i cienia bardzo ładnie pokazuje wszystkie kształty, a jednolity kolor nadaje ciężkości. Kompozycje są idealnie dobrane do wielkości ścian w które zostały wpisane. Nie ma tu przypadku, ani chaosu. W każdym z murali została zastosowana perspektywa, dzięki czemu żaden z obrazów nie jest płaski. Kontrasty światłocieniowe nie są zbyt duże ale nie było potrzeby tworzyć większych, gdyż samo tło, jakim jest biała ściana tworzy wystarczający kontrast i bardzo ładnie podkreśla wszystkie kontury, linie i plamy czarnego koloru.

Aranżacja korytarza

Nastrój, który wprowadzają malowidła ścienne w korytarzu to spokój, zaduma, harmonia. Tego typu realistyczne murale, w lekkiej szkicowej formie sprawdzą się jako aranżacja ścian w pensjonatach, hotelach, a także w innych miejscach, nie tylko nastawionych na turystykę ale także w obiektach prywatnych. Myślę, że jest to idealny pomysł na promowanie własnego miasta, aby właśnie dane zabytki wryły się w pamięć, zostawiły jakiś ślad w naszej świadomości i umiliły nam pobyt w danym obiekcie. Myślę, że sama forma przedstawienia jest na tyle ciekawa, że nie tylko ubogaci dany obiekt ale także pozostawi po sobie pozytywny wydźwięk. Bo o ileż przyjemniej jest w stonowanym, spokojnym miejscu, które ma coś do zaoferowania niż w krzykliwych obiektach, gdzie czasem nie wiadomo jakie było zamierzenie autora.

Zajmujemy się malowaniem obrazów na zamówienie więcej zdjęć można prześledzić na blogu: Artystyczne malowanie ścian

1 Komentarz

  1. malarstwo Łódź pisze:

    Naprawdę wielkie dzięki dla autora za tak dokładne rozwinięcie tematu. Dokładnie tego poszukiwałam.

Dodaj komentarz

Powrót