Malowanie sali urodzinowej

Malowanie salki urodzinowej

Malowanie sali urodzinowej, mural 3D

Malowanie sali urodzinowej – graffiti 3D

Galaktyka, tak nazywa się pewien obiekt w Grudziądzu  a dokładnie bawialnia, która została zaaranżowana w kosmicznym stylu, dosłownie i w przenośni. Kompozycja prac to projekt autorski firmy „Pracownia Malarstwa Artystycznego Ariel Kula”  Mural powstał w  lipcu 2017 roku we wspomnianym Grudziądzu. W tym wpisie przedstawiam jedną z trzech dostępnych dla klientów salek urodzinowych. Mural, który powstał w tej sali urodzinowej znajduje się na czterech ścianach i suficie jednocześnie tworząc całą kosmiczną krainę.

Malowanie sali urodzinowej odbyło się metoda natryskową za pomocą aerografu, na koniec cała grafika została zalakierowana lakierem, w celu wzmocnienia odporności na zarysowania i zabrudzenia przez dzieci. Jak widać na poniższych zdjęciach tematem przewodnim grafiki w tej salce jest motyw z filmu Gwiezdne Wojny. Motywy są miksem różnych bajek takich jak: Lego Star Wars, Minionki itp. wszystkie razem komponują się w jedną całość poprzez połączenie wspólnym tłem. Na ścianach zatem wiele się dzieje, scenki zwierają w sobie dużo dynamiki, niektóre postacie jak np.  roboty z Gwiezdnych Wojen są statyczne, natomiast lecące statki dodają całej sytuacji ruchu i przestrzeni.

Najważniejszym elementem całego obrazu jest scenka na centralnej ścianie na przeciwko wejścia, która przedstawia dwa znane roboty z Gwiezdnych Wojen wraz z wystraszonym Minionkiem,  jeden to humanoidalny C-3PO, i R2D2. Cała scenka tego pokoju rozgrywa się właśnie wokoło tych bohaterów.  W tym malowidle występuje wieloplanowość tła. Na pierwszym planie widzimy skalistą krainę księżyca skały i urwiska, na drugim planie postacie porozrzucane są po całej salce, trzecim planem jest zanikająca dal księżycowego krajobrazu łączącego się na linii horyzontu z niebem, a ostatni plan to nic innego jak głębia kosmosu. Ta właśnie wieloplanowość scenki daje wrażenie głębi (perspektywy) i sprawia, że wchodząc do niewielkiego pomieszczenia nagle znajdujemy się w całkiem innej nieco zwariowanej, kosmicznej rzeczywistości.

 

Malowanie sali zabaw

Mural w salce urodzinowej. Kolorystyka całej kompozycji jest namalowana w czystych, ciepłych barwach głównie żółty, pomarańczowy,  natomiast tłem jest ciemny granatowy kolor z domieszką czarnego i fioletowego. Tak ciemne tło w ciekawy sposób podkreśla głębie kosmosu, drugim powodem zastosowania ciemnych kolorów jest kontrast gwiazd na ciemnym niebie.

 

 

Powrót