Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Rysunek na scianie w pokoju dziecka przedstawiający Króla Lwa, Malowanie obrazu na ścianie

Malowanie ścian w pokoju dziecięcym

Rysunek na ścianie w pokoju dziecięcym

Rysunek na scianie w pokoju dziecka przedstawiający Króla Lwa

Malowanie ścian w pokoju dziecięcym

Na Lwiej Skale

Trudno zanegować nieprzemijającą popularność wyprodukowanej w latach 90. kreskówki Disneya opowiadającej o losach młodego lwiątka Simby, syna króla Mufasy. Nic więc dziwnego, że scena przedstawiająca happy end właśnie tej wzruszającej i mądrej historii znalazła się na ścianie pokoju dziecięcego. Simba nie jest już małym lwiątkiem, ale młodym i dumnym władcą Lwiej Krainy, przynoszącym jej szczęście i spokój. Nie świętuje jednak sam – wraz z nim dzień ten celebrują jego najlepsi przyjaciele i kompani – Timon i Pumba, Zazu i Rafiki oraz jego przyjaciółka z dziecięcych lat i ukochana Nala. Nawet pogoda sprzyja nowemu władcy, na niebie widzimy tylko delikatne obłoczki. Przeważają ciepłe barwy afrykańskiego kontynentu, brązy i żółcie, uzupełnione błękitem nieba i zielenią sawanny. Ukazana scena jest doniosła i wysoce optymistyczna – to przecież niecodzienne wydarzenie – warte naturalnie upamiętnienia w formie malowidła ściennego. Patetyczność ukazanej chwili współgra ze statycznym charakterem obrazu – tylko lwia grzywa i Zazu nie zdołali się podporządkować panującej atmosferze.

 

Afryka na wyciągnięcie ręki

Jak przenieść się w świat bajek i podróżować po całym świecie nie ruszając się z miejsca? Doskonałym rozwiązaniem tego dylematu są właśnie murale. Za pomocą aerografu, a więc specjalną techniką natryskową możemy wyczarować obraz jaki tylko przyjdzie do głowy naszym pociechom – chociażby z „Króla Lwa”. Przy czym, jak można zauważyć, dzięki metodzie tej możliwe jest stworzenie obrazu wyjątkowo wiernie oddającego stylistykę studia Disneya; szczegóły zostały natomiast dopracowane za pomocą tradycyjnego pędzla.

Malowanie obrazu na ścianie w pokoju dziecięcym

Malowidła ścienne są trafioną dekoracją pomieszczenia. Naszym pociechom na pewno będą w towarzystwie Simby dopisywać humory i nie zabraknie już pomysłów na wspaniałą zabawę. Możemy także pozornie zwiększyć metraż pokoju – trójwymiarowe graffiti otworzy pokój na nowe przestrzenie. Nie musimy się obawiać także o trwałość malowidła – jest ono zabezpieczone specjalnym preparatem dbającym także o  odporność na zabrudzenia – jak również o jego oryginalność, wszak to do nas należy decyzja.

 

Więcej prac z artystycznego malowanie ścian na blogu: Pokoje dziecięce

Dodaj komentarz

Powrót