Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie surrealistycznego malowidła w sali polonistycznej, aranżacja klas i szkół, mural 3D w klasie

Malowanie sali polonistycznej

Ten uroczy mural mieści się w sali lekcyjnej i zdecydowanie poprawia jej estetykę. Kolor ścian w sali to odcień beżu lub cappuccino, nadaje on ciepłą atmosferę. Na ścianie mieści się wiele rewelacyjnych i trafnych cytatów. Mamy tu takie cytaty jak: „Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy” autorstwa Cycerona. „Kto czyta książki żyje podwójnie” – Umberto Eco. „Czytanie jest jak śnienie z otwartymi oczami” – Anissa Trisdianty. „Książki są lekarstwem dla umysłu” – Demokryt. Jest tu też wiele innych ciekawych, zapadających w pamięć cytatów. Malowanie sali polonistycznej w taki sposób to idealne podkreślenie piękna naszego ojczystego języka.

Komfortowa atmosfera podczas lekcji

Czy myśleliście kiedyś o tym, że na lekcji języka polskiego można czuć się błogo? Nawet jeśli należycie do osób, które wolą matematykę od języka polskiego? Otóż jak najbardziej można czuć się przyjemnie w sali, nawet jeśli nie jest to nasz ulubiony przedmiot. Jeśli natomiast język polski to przedmiot, który lubimy będzie to na pewno nasza ukochana sala.  To wszystko za sprawą przemyślanej kompozycji muralu, a także ładnych malowideł i wysmakowanych detali. Pomalowana w ten sposób sala polonistyczna staje się bezpieczną przystanią pośród innych sal w szkole. Mam na myśli wszystkie te nudne klasy, które nie mają zbyt wielu elementów zachęcających do przebywania w nich.

Książki – malowanie sali polonistycznej

Jak wiadomo książki są skarbnicą wiedzy. Na tym muralu znajduje się ich wiele. Mamy je ułożone w stosikach. Ułożone równo. Ułożone chaotycznie, a nawet latające. Książki zamknięte i otwarte. Są tu też atrybuty takie jak fotek, siatka na motyle, binokle, gęsie pióro do pisania, oraz przepiękna sowa. Kolorystyka muralu to brązy i beże. Wszystko zostało namalowane w realistyczny sposób. Są to malunki z zachowaniem zasad perspektywy oraz z użyciem światłocienia. cytaty namalowane są bardzo estetyczną czcionką, równo i schludnie. Duże wrażenie robi sowa, która spogląda bystrym wzrokiem w kierunku widza. Zdecydowanie polecam tego typu murale nie tylko do szkół ale także do wnętrz w domowym zaciszu.

Filmik z malowania krok po kroku sali polonistycznej, Mural promującu nauke i edukację:

Komentarze są wyłączone.

Powrót