Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Mural na szkolnym korytarzu

Mural o relaksacyjnej tematyce powstał w szkole, a dokładnie w szkolnym korytarzu, który został adoptowany jako strefa relaksu dla uczniów. Mural stanowi tło pod strefę relaksu dla uczniów Szkoły podstawowej nr 344 w Warszawie.

Powierzchnia pracy to 17 m2. Całość najpierw została naszkicowana, a następnie pokryta kolorami przy użyciu aerografu. Dzieło zostało zabezpieczone powłoką ochronną. Czas realizacji malowidła to 2,5 dnia.

Temat muralu to morze, plaża, ładna pogoda, biegnące książki i latająca żyrafa. Obraz jest nieco surrealistyczny gdyż zawiera nierealne elementy takie jak biegnące książki i latająca żyrafa to niecodzienny widok. Żyrafa jest symbolem empatii. Hasło Porozumienie bez przemocy to idea przyświecająca filozofii wychowania dzieci bez przemocy. Mural przedstawiony w ciekawy surrealistyczny sposób przypomina o relacjach, równym traktowaniu i wsłuchiwaniu się w potrzeby bez osądzania.

Kompozycja jest otwarta, wpasowana do koloru ściany oraz półki na książki która jest wkomponowana w ścianę. Przez mural przebiega linia horyzontu, która styka ziemię z niebem. Lina ta pokazuje daleki bezkres oceanu. Nastrój obrazu jawi się nam jako spokojny i pogodny. Spokój przełamuje mała dynamika ruchu biegnących książek oraz latająca żyrafa próbująca czytać latającą książkę. Mural posiada czystą kolorystykę, wszystkie kolory znakomicie ze sobą współgrają i wpisują się również w kolor ściany. Większość przedstawionych elementów ma delikatny modelunek światłocieniowy. Cały mural emanuje optymizmem, skłania do zadumy, relaksu i odprężenia. W takiej sali uczniowie na pewno nie będą się nudzić. Taka aranżacja to także doskonały pomysł na dekoracje ściany w klasach i innych miejscach związanych nie tylko z edukacją.

 

Aranżacja szkolnego korytarzu, mural 3D

Kompozycja jest otwarta, wpasowana do koloru ściany oraz półki na książki, która jest zlicowana ze ścianą. Przez mural przebiega linia horyzontu, która styka ziemię z niebem. Lina ta pokazuje daleki bezkres oceanu uwydatnia głębię malunku przez co obraz dla odbiorcy wydaje się nie mieć końca. Nastrój obrazu jawi się nam jako spokojny i radosny. Spokój przełamuje mała dynamika ruchu biegnących książek oraz latająca żyrafa próbująca czytać latającą książką. Cały mural emanuje optymizmem, skłania do zadumy, refleksji i odprężenia. W takiej sali uczniowie na pewno nie będą się nudzić. Taka aranżacja to także doskonały pomysł na dekoracje ściany w klasach, czy innym miejscu związanych z edukacją. Mural jest tłem pod wydzieloną strefę relaksu.

Mural posiada czysta kolorystykę, wszystkie kolory znakomicie ze sobą współgrają i wpisują się również w kolor ściany. Większość przedstawionych elementów ma delikatny modelunek światłocieniowy przez co wydają się być trójwymiarowe.

 

 

Więcej podobnych prac na blogu: Malarstwo ścienne

Dodaj komentarz

Powrót