Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie pokoju chłopca, obrazu na ścianie, graffiti 3D

Pokój chłopca, malowanie graffiti na ścianie w pokoju dziecięcym

 

Pokój chłopca, Spider-man w akcji

Mural przedstawia emocjonującą, dynamiczną scenę, ukazaną w rzucie perspektywicznym, który sprawia, że malowidło jest trójwymiarowe. Nasz bohater znajduje się na zawrotnej wysokości pomiędzy drapaczami chmur i ponad ulicą, utrzymując się jedną ręką na pajęczej nici. Jego muskularne ramiona zwiastują ogromną siłę, jednak wydaje się, że bez trudu utrzymuje się powyżej dachów wieżowców. Jego druga dłoń ułożona jest w charakterystycznym geście – Spider-man strzela pajęczą siecią, która jest widoczna na przeciwległej ścianie.

Jak stać się superbohaterem?

Witamy w uniwersum Marvela! Z kim mamy dzisiaj do czynienia? Spójrzmy na sylwetkę kolejnego superbohatera. Peter Parker nie miał łatwego życia – stracił rodziców, dlatego też był nieśmiały i stronił od rówieśników. Ucieczką stała się dla niego nauka. I właśnie z zainteresowaniami Petera wiąże się historia jego niezwykłej przemiany. Podczas pewnego pokazu naukowego został ukąszony przez napromieniowanego pająka. Ten niemiły incydent spowodował, że Peter posiadł niezwykłe umiejętności – chodzenie po ścianach, nadludzką zręczność i siłę, jak również stał się wyczulony na grożące niebezpieczeństwa. Jednak z parze z ponadludzkimi zdolnościami idzie również duża odpowiedzialność. Odradzamy więc komukolwiek szukać napromieniowanych pająków – walkę ze złem pozostawmy Peterowi, lub właściwie jego alter ego – Spider-manowi. Nam natomiast wystarczy mural z tą postacią, malowane pokoju chłopca.

Malowanie pokoju chłopca:

 

Aranżacja + wyobraźnia, malowanie pokoju chłopca

Malowidło ścienne zostało namalowane za pomocą aerografu, a więc metodą natryskową, która gwarantuje wysoką jakość wykonania malunku, jak również decyduje o walorach estetycznych – malowidło jest gładkie, bez jakichkolwiek zacieków, natomiast farby w subtelny sposób przechodzą w kolejne odcienie. Mimo wielu elementów graffiti postać Spider-mana jest doskonale widoczna, kontrastuje z ukazanym tłem. Dzięki odpowiedniej aranżacji pokoju możemy się przenieść bez zmiany miejsca do naszego ulubionego fantastycznego świata – wystarczy odrobina wyobraźni i już wspinamy się razem z Spider-manem po gładkich ścianach wieżowców! Malowanie pokoju chłopca zrobione farbami akrylowymi – wodnymi.

 

Malowanie pokoju chłopca, Spider-man

Obraz ścienny został namalowany w pokoju chłopca zafascynowanego filmem Spider-man. Malowidło w centralnej części przedstawia postać filmowego bohatera, który wystrzela z palca pajęczynę z ciekawej perspektywy (jest to linearna perspektywa z lotu ptaka) wprost na przeciwległą ścianę pokoju. Zastosowana w pracy perspektywa jest jedną z najtrudniejszych pod względem technicznym do wykonania i wkomponowania w malowidło. Kompozycja malowidła jest bardzo dynamiczna, widać wyraźny ruch bohatera co daje złudzenie, że postać za chwilę wyskoczy ze ściany wprost do pokoju dziecka. Kompozycja ponadto potęguje efekt głebi, co optycznie powiększa niezbyt duży pokój dziecięcy. Bohater ma soczystą, kolorystykę, która wyróżnia ją na łagodnym, pastelowym (z wyraźną domieszką bieli) tle. Kolorowe malowidło zdecydowanie ożywia pokój chłopca. Wielkość malowidła wynosi 15m2. W ostatniej fazie praca została zabezpieczona bezbarwnym lakierem akrylowym z połyskiem. Malowidło może być myte za pomocą środków czyszczących.

Więcej zdjęć na: POKOJE DZIECIĘCE

Komentarze są wyłączone.

Powrót