Mural w pokoju młodzieżowy

Pokój młodzieżowy, graffiti na ścianie, malowanie murali

Pokój młodzieżowy, malowanie graffiti na ścianie w pokoju gracza kontestraik

Mural w pokoju młodzieżowym

Mural ścienny w pokoju młodzieżowymCounter-Strike to gra komputerowa, która polega na walce z terrorystami, jej tematyka jest więc niejako bardzo aktualna. Do walki niezbędne są dwie strony – jedna chroni miejsca, gdzie podkłada się bombę, lub ma za zadanie uwolnić zakładników, druga natomiast podkłada bombę albo pilnować więźniów. Counter-Strike szybko zyskał na popularności, także stał się nawet platformą turniejową na imprezach e-sportowych. Pewnemu nastolatkowi gra ta również przypadła do gustu – tak bardzo, że sceny z Counter-Strike’a zagościły na ścianach jego pokoju. Spójrzmy więc z jakim efektem udało się stworzyć trójwymiarowe malowidło ścienne o tej tematyce.

Mural z gry Counter Strike na ścianie w pokoju młodzieżowym

Ta trzymająca w napięciu, wysoce dynamiczna scena zajmuje trzy ściany, w tym skośną ścianę poddasza. Tematycznie jest idealna dla żądnych wrażeń nastolatków i doskonale koresponduje z ich zainteresowaniami. Mural został namalowany metodą natryskową przy użyciu aerografu. Malowidło odznacza się więc gładko, równomiernie nałożoną warstwą farb, bez jakichkolwiek zacieków, natomiast przejścia pomiędzy poszczególnymi odcieniami są delikatne. Kolory są raczej wyważone, odpowiadają rzeczywistości, przeważają brązy, szarości, błękity, czerń oraz odcienie zieleni. Postaci namalowane zostały z dużą dbałością o szczegół, są dobrze wycieniowane. Zostały ukazane zarówno w dynamicznych, jak i statycznych pozach, jednak cała scena cechuje się dużym ruchem. Perspektywa oraz podział sceny na pierwszy i drugi plan oraz tło dają efekt głębi, mural wydaje się być trójwymiarowy, otwiera optycznie pokój na nowe przestrzenie. Jak widać, malowidła ścienne są świetną opcją dekoracji poddaszy. Ponadto w tak zaaranżowanym pokoju każdy gracz będzie mógł się lepiej wczuć w Counter-Strike’a.

 

 

Na celowniku, pokój gracza motyw z gry

To nie jest bezpieczne miejsce – do tej pory w nieznanym nam bliżej mieście musiało się już sporo wydarzyć. Panuje chaos, ulica zawalona jest cegłami, deskami, prawdopodobnie więc jakiś budynek był celem ataku. Również jeden samochód jest zdewastowany. Ulica spowita jest kurzem i dymem, wymiana ognia musiała być intensywna. Chwilowo sytuacja wygląda spokojniej, ale antyterroryści znajdują się w ciągłej gotowości, nie wypuszczają z rąk swoich karabinów maszynowych, a  ich oczy czujnie wpatrują się w otoczenie.  Wyposażeni w każdą potrzebną broń oraz niezbędny sprzęt patrolują zniszczoną część miasta, osłaniając się wzajemnie. Z góry miasto przeczesują wojskowe helikoptery. Kim jest jednak uzbrojony osobnik w czarnym stroju, którego antyterrorysta trzyma na muszce? Czy jest to jeden z terrorystów, siejących zamęt? Taki mural zagościł w pokoju nastoletniego gracza.

Powrót