Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie na basenie, mural na pływalni

Malowanie basenu, mural 3D, w pływalni

Malowanie basenu 3D:

Na poniższych zdjęciach prezentuję państwu efekt aranżacji ścian czyli aranżację basenu przynależącego do domu jednorodzinnego. Na głównej ścianie mamy olbrzymie przeszklenie oraz szklany sufit przez który wpada dużo światła a w nocy można się cieszyć widokiem rozgwieżdżonego nieba. Wszystkie trzy ściany zostały pokryte malowidłem ściennym, tematem pracy jest motyw rafy koralowej utrzymaną w odcieniach błękitu, który doskonale komponuje się z turkusową wodą w basenie.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z malowanie olbrzymiego muralu zaaranżowanego na ścianach pewnego prywatnego basenu:

 

Mural na pływalni

Aranżacja basenu poprzez malowanie obrazu na ścianie przedstawiającego motyw rafy koralowej. Malowidło ścienne charakteryzuje się wieloplanowością tła. Na pierwszym tle namalowano to, co charakterystyczne dla flory i fauny ciepłych mórz. Wybrano delikatny odcień błękitu, dodatkowo rozświetlony przenikającymi przez wodę refleksami światła słonecznego w postaci słupów światła. Tłem jest morska toń, w której zatopione na odkrycie czekają skarby. Na jednej z płaszczyzn widać nadszarpnięty czasu zatopiony wrak trójmasztowego statku, na kolejnej odtworzono budynek i rzeźbę przywodzące na myśl starożytną Grecję. Tym samym obraz ma w sobie nutkę tajemniczości, niczym zatopiona Atlantyda.

Tym, co nieodzownie kojarzy się ciepłymi wodami, relaksem, pływaniem lub nurkowaniem, jest rafa koralowa. Bogactwo jej barw poraża i zachwyca. Podczas malowania starano się odtworzyć jej urok. Zatem na ścianach wyczarowano charakterystyczne rośliny i zwierzęta. Wśród koralowców pływają między innymi różnorodne ryby, pomarańczowe błazenki w białe pionowe paski,  skrzydlice o pięknych, długich pletwach, delfiny i wiele innych.

Aranżacja basenu, podwodny świat

W pomieszczeniu stworzono bardzo realny podwodny świat w stylu zatopionej Atlantydy. W takim miejscu z wielką przyjemnością zażywa się relaksującej kąpieli. Malując w takich pomieszczeniach należy pamiętać, że panuje w nich zarówno wysoka temperatura i wysoka wilgotność. W związku z tym dekoracje ścienne wymagają specjalnego zabezpieczenia. Ściany pokryto lakierem przedłużającym trwałość aranżacji. Artystyczne malowanie scian 3D malowanie basenów.

Zapraszam do obejrzenia bloga: Malowanie murali

Powrót