Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie różowego gradientu na ścianie w kawiarni, wystrój kawiarni bunny Cafe

Słodki różowy minimalistyczny wystrój Bunny Cafe w Krakowie

Różowy minimalizm

W Krakowie powstała pierwsza w Polsce królicza kawiarnia. Mieliśmy przyjemność zaprojektować jej wystrój i zrealizować projekt wizualny od początku do końca. Królicza kawiarni to innowacyjny pomysł, który powstał z miłości do zwierząt, to miejsce w którym najważniejsze są futrzaki, na straży których stoi surowy regulamin. Kawiarnia przy Długiej 4, jest miejscem zdecydowanie wartym odwiedzenia również ze względu na nietuzinkowy wystrój. Cechą charakterystyczną kawiarni jest minimalistyczny wystrój, będący subtelnym tłem dla niepowtarzalnego konceptu.

Galeria zdjęć jak powstawała królicza kawiarnia z żywymi królikami:

Aranżacja króliczej kawiarni – od sufitu po podłogę

Główny zamierzeniem wystroju był surowy, minimalistyczny a zarazem słodki wystrój oraz gra świateł. Cała aranżacja to tło pod żywe króliki, w końcu one są tu główna atrakcją.

Lokal, który zionął chłodem bieli od sufitu po podłogę, zmieniliśmy w niezwykle przytulne miejsce, pomimo potężnego metrażu (ponad 200m2!).  Aranżacja kawiarni objęła wszystkie powierzchnie w lokalu, czyli sufit, ściany i podłogę. Sufit pierwotnie wyłożony klasycznymi, białymi  biurowymi kasetonami, przemalowaliśmy na jednolity ciemny i nasycony róż. Ale to nie koniec, kwadratowe świetliki ukryto pod wiszącymi autorskimi lampami. Lampy wykonaliśmy z lekkiego materiału, dzięki czemu możne je było bezpiecznie podwiesić. Świecąca, ledowa forma kwadratu wpisuje się w  górne źródło światła, a w środku znajdują się różnorodne królicze kształty. Takich lamp nie zobaczycie nigdzie indziej, tylko w króliczej kawiarni w Krakowie!

Różowy wystrój

Ściany pomalowane są na przyjemny różowy kolor, którego intensywność zmienia się wraz z wysokością. Na samej górze kolor różowy jest bardzo wyrazisty, co współgra z kolorem sufitu i stopniowo, poprzez łagodne, gradientowe przejście rozjaśnia się ku dołowi, by jak najlepiej komponować się z kremową podłogą. Tylko tyle i aż tyle. Już sam zabieg rozbielenia koloru, wprowadził do przestrzeni grę światła.  W ten sposób zostały pomalowane wszystkie ściany i ścianki w kawiarni. Ale to nie koniec, minimalistyczne elementy dekoracyjne to wisienka na torcie w wystroju tej różowej króliczej kawiarni.

Po ujednoliceniu sufitów i ścian, przyszła kolej na ścienne dekoracje. W kawiarni występują trzy rodzaje dekoracji ściennych: murale, aforyzmy oraz lampy oczywiście w kształcie królików. Główny mural znajdujący się w części kawiarnianej prezentuje dostojnego królika w koronie, który jasno komunikuje odwiedzającym, kto rządzi w tej kawiarni. Drugi króliczy, realistyczny mural wykonaliśmy w króliczej zagrodzie. Malowidło oprócz waloru dekoracyjnego ma też walor edukacyjny, gdyż informuje odwiedzających o zaletach adopcji. Tym co, najbardziej zmieniło oblicze kawiarni, nadało wnętrzu absolutnie niepowtarzalnego charakteru jest prawie 40 lamp w wielu różnych króliczych kształtach. Lampy są podświetlane od spodu, dzięki czemu rzucają delikatne światło na ścianę wydobywając kontur króliczej formy. Trzecim elementem dekoracyjnym w króliczej kawiarni są  krótkie, cytaty i aforyzmy, namalowane na ścianie. Teksty przyciągają uwagę i wywołują konieczność zastanowienia się nad tym, jak ważna jest troska o naszych braci mniejszych. Cały wystrój zaprojektowaliśmy w duchu różowego minimalizmu. Wszystkie elementy wystroju świetnie ze sobą współgrają.

Całą resztę tej słodkiej przestrzeni zaprojektowaliśmy tak, by kojarzyła się bardzo przyjemnie.

Różowy minimalizm, wystrój kawiarni Bunny Cafe Kraków

Słodki różowy minimalistyczny wystrój Bunny Cafe w Krakowie

Króliczy raj w Krakowie

Krakowska królicza kawiarnia składa się z dwóch sektorów: części kawiarnianej, w której można zamówić pyszną kawę i ciasto oraz króliczej zagrody do której biletem wstępu jest kubeczek z siankiem dla królików. W zagrodzie dla królików oddzielonej różowym płotkiem od pozostałej części kawiarnii, obowiązuje ścisły regulamin. Wszystko po to, by dbać o dobro królików ich zdrowie i bezpieczeństwo. Króliczy raj wyposażony został budki w których króliki mogą odpoczywać oraz szereg króliczych atrakcji. Cała kawiarnia to iście bajkowe miejsce. Kontakt z tymi przemiłymi gryzoniami to niezwykle kojące doświadczenie. Nic tylko ruszać na spotkanie z nimi przy Długiej 4 w Krakowie.

 

Komentarze są wyłączone.

Powrót