Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Aranżacja sali zabaw, malowanie obrazu w bawialni dla dzieci

Aranżacja sali zabaw dla dzieci, malowanie w bawialni, jak urządzić bawialnię

Aranżacja sali zabaw

W tym poście przedstawiam aranżację sali zabaw, malowanie tła pod całą sale zabaw utrzymaną w stylu sawanny, dzungli oraz pustynie w zależności od sektora. Cały obiekt bawialni składa się z głównej hali, 11 party-roomów dużego holu wraz z recepcją i przebieralni.  Na poniższym poście przedstawiam  projekt zbiorowy wykonany w Szwecji. Mural o łącznej powierzchni koło 2300 m2. Jak widać na zdjęciach jest to olbrzymia sala zabaw w której został wykonany ten mural. Malowidło pełni funkcję dekoracyjnego tła. Dodatkowa dekoracja bawialni to makiety zwierząt które są w skali 1:1. Malowanie całego obiektu ze względu na olbrzymi format trwało 5 tygodni. Obraz malowany technikami natryskowymi za pomocą pistoletów lakierniczych i aerografów farbami akrylowymi firmy flugger.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć:

Jaka tematyka sali zabaw?

Cały wystrój  sali zabaw przedstawia zwierzęta z różnych stref klimatycznych, dominują głównie zwierzęta afrykańskie typu: słonie, nosorożce, hipopotamy, małpy, lwy, flamingi itp. Główna sala to step i sawanny z afrykańskimi zwierzętami namalowanymi w skali 1:1. Innej tematyki są salki urodzinowe, jest ich 11. Każda o innym profilu od pokoju galakxy, rafy koralowej, pokój w dinozaury, sala disco, pokój piracki, labirynt, sala księżniczek itp. Cały mural jest świetnym tłem pod makiety zwierząt które są odzwierciedlone w bardzo realistycznej formie również w skali 1:1. Mural daje przestrzeń tzn. perspektywę, przez malowidło sala zabaw która jest dużych rozmiarów wydaje się jeszcze większa. Mimo wielkich rozmiarów mural nie jest przesadzony, nie ma w  nim dużo formy, na płaszczyznach dominują gradienty i miękkie przejścia, tło głównie w zielono niebieskiej kolorystyce.

Postacie zwierząt powrzucane gdzie nie gdzie powodują że obraz jest czytelny nie jest przesadzony w formę.  Patrząc na makiety ma się wrażenie że wychodzą z obrazu. daje to ciekawy efekt wizualny.

Malowanie w sali zabaw

Aranżacja sali zabaw została dopracowana w najmniejszym detalu tam gdzie nie było można umieścić makiet to dane motywy zostały namalowane. Cały projekt aranżacyjny jest spójny, malowidła nie są przesadzone. Aranżacja sali zabaw w kolorystyce pastelowej dotyczy głównie tła, wszystkie kolory z delikatną domieszką bieli lekko zblendowane natomiast detal grafik nieco mocniej nasycone barwy przez co postacie zwierząt wysuwają się na pierwszy plan.

Zapraszam do obejrzenia bloga: Artystyczne malowanie ścian

Dodaj komentarz

Powrót