Malarstwo ścienne w salonie fryzjerskim
Wrzesień 17, 2016

Graffiti w pokoju dziecięcym

Hulk ,mural

 Graffiti w pokoju młodzieżowym

Wielki, zielony, o niezwykle rozbudowanej muskulaturze. Potrzeba więcej informacji, aby odgadnąć, o kim mowa? Pewnie nie, ale wypada jednak doprecyzować sylwetkę tego amerykańskiego superbohatera. Nie zawsze jednak tak wyglądał. Kiedyś był to zwykły śmiertelnik, choć o niezwykłym umyśle, gdyż fizyk pracujący nad promieniowaniem gamma był obiecującą postacią w świecie nauki. Robertowi Bruce Bannerowi przydarzył się jednak brzemienny w skutkach wypadek – uległ napromieniowaniu i uległ nieprzewidzianym transformacjom, zmieniając się w niezwykle wytrzymałą i silną, humanoidalną istotę. Chyba nie da się dłużej nie wymienić jego imienia – oto Hulk! Graffiti w pokoju dziecięcym. I właśnie on pojawił się w młodzieżowym pokoju na muralu 3D.

Komiksowe graffiti w pokoju dziecięcym

Taki oto, dynamiczny mural ozdobił pokój pewnego nastolatka, zapewne wielbiciela komiksów Marvela. Jak w przypadku innych murali, został on stworzony za pomocą aerografu oraz zalakierowany specjalnym preparatem ochronnym. Dzięki metodzie natryskowej graffiti cechuje się więc równomiernie nałożonymi farbami, które w subtelny sposób przechodzą w poszczególne odcienie. Lakier ochronny zapewnia natomiast odporność na zabrudzenia oraz dba o niezmienne nasycenie barw. Paleta kolorystyczna nie jest szeroka, obejmuje zielenie, błękity oraz szarości, jednak kolory są nasycone i żywe. Hulk jest dobrze wycieniowany, co wpływa na efekt trójwymiarowości. Cała scena jest dynamiczna, odznacza się sporymi emocjami, energią. Hulk został ukazany w specyficznej pozycji,  poprzez którą efekt trójwymiarowości został dodatkowo spotęgowany. Graffiti otworzyło wizualnie pokój na nowe przestrzenie, ale przede wszystkim nadało mu oryginalnego, wyrazistego charakteru. Oto pokój fana komiksów.

Mural w pokoju młodzieżowym, Hulk – niszczyciel ścian

Pojawił się to jednak zbyt delikatne sformułowanie – Hulk nie czeka na zaproszenia i gładkie słówka. Toruje sobie drogę jak umie, bądź jak w tym przypadku niszczy ścianę i przechodzi przez nią. Tylko słabeusze używają drzwi, którymi Hulk gardzi. On po prostu rozbija w drobny mak jedną pięścią całe ściany. Musiał się chyba bardzo rozeźlić, gdyż minę ma groźną – zdecydowanie lepiej nie podchodzić do niego. Zresztą już ze względu na niezwykłą muskulaturę nie ma co się spoufalać z Hulkiem. Mural wykonany na ścianie w pokoju dziecka. Malowidło przedstawia postać Hulka z filmu Avengers. Jest to zielony wiecznie ściekły ludzik który wszystko demoluje wokół siebie.

Aranżacja ściany w pokoju młodzieżowym

Artystyczne malowanie graffiti w pokoju młodzieżowym, motyw z filmu Avengerss a dokładnie  jeden  bohaterów czyli Halk. Ci co wiedzą o co chodzi z tą postacią to chyba nie muszę opisywać. Halk jest kwintesencją ludzkiej wściekłości, agresywności, symbolizuje dążenie do samozniszczenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót