Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural w firmie, malowanie portretu założyciela, malowanie biura

Mural w firmie, malowanie portretu założyciela firmy

Malowanie w biurze

Portret w biurze to mural przedstawiający zmarłego w 2018 roku Josepha Libnera – – założyciela grupy przedsiębiorstw. Jedna z fabryk przyczep tandemowych mieści się w Kutnie. Właśnie w tym polskim mieście znajduje się mural z wizerunkiem Libnera. Portretowy mural powstał w 1 dzień, a jego powierzchnia wynosi 2m2. Został namalowany przy użyciu aerografu i odpowiednich dla tego precyzyjnego urządzenia farb. Całość została zabezpieczona malarską powłoką ochronną, pozwalającą cieszyć się muralem dłużej.

Najważniejszym i głównym przesłaniem muralu jest upamiętnienie sylwetki założyciela dużej grupy przedsiębiorstw, a więc z tej okazji powstał portret. Występuje tu jeden główny plan, na którym znajduje się nasz bohater oraz gradientowe, rozmyte tło z podpisem Joseph Libner, flagami polską i francuską oraz datą narodzin i śmierci.

Mural w biurze

Mural jest malowany realistycznie, na podstawie fotografii. Widzimy tu Pana Josepha w pozie wyrażającej dumę i zadowolenie, wyprostowana sylwetka, ręce swobodnie założone na siebie, uśmiechnięte oczy i usta. Kolorystyka muralu to gamma barw od bieli, poprzez szarości aż do czerni. Za wyjątkiem flag, które zostały potraktowane kolorami zgodnymi z rzeczywistymi – biel, czerwień, niebieski, reszta jest monochromatyczna. Kompozycja jest otwarta, statyczna. Mamy tu pięknie wydobyty światłocień, który dodaje uroku przedstawionej postaci. Odnosimy wrażenie, że Pan Joseph był osobą serdeczną, lubianą. Wszystkie zagniotki w fakturze marynarki, czy też skóra na twarzy, włosy i cienie na nich, wszystko to zostało namalowane walorowo, dając silne wrażenie  realizmu.

Postać jest namalowana bardzo starannie, miękko, plastycznie, z dużą dbałością o każdy detal. Mamy tu grę światła i cienia. Pięknie doświetlone czoło, nos, policzki, broda, dłonie – wszystkie wypukłe, czy wystające części w anatomii naszego modela. Cienie pod połami marynarki, czy pod założonymi rękoma, a także pod nosem, w oczodołach i w pozostałych miejscach potęgują wrażenie wielowymiarowości.

Mural w firmie

Tego typu mural idealnie wpasuje się nie tylko do firm, w celu upamiętnienia jej założyciela ale także do izb pamięci, klas lekcyjnych, gdzie uczy się lekcji historii, muzeów wszelkiego typu, domów kultury, sklepów, a także do wielu innych miejsc. Mural jest to na pewno forma upamiętnienia na długie lata, która przy zastosowaniu odpowiednich powłok malarskich będzie cieszyła na długie, długie lata. Polecam malowanie murali w każdej skali, nie tylko 1:1. Jeśli chcesz upamiętnić ważne dla Ciebie zdarzenie, czy osobę, nie wahaj się! Wyobraźnia nie ma granic, a z moją pomocą możesz zrealizować wszelkie pomysły. Od prostych wzorów, po bardzo skomplikowane. Od wielokolorowych, po monochromatyczne murale. Masz pomysł? Zapraszam serdecznie!

 

Dodaj komentarz

Powrót