Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Pyrkon 2019 mural

Mural na Pyrkonie

Mural powstał aby uświetnić festiwal „Pyrkon”, który odbywa się co roku w Poznaniu. Ta sporych wymiarów ścianka miała stworzyć tło pod zdjęcia pamiątkowe z festiwalu. Swoje zadnie spełniła doskonale, ponieważ udało się zgromadzić około 1100 zdjęć cosplayerów. Część z nich zmierzyła się z prorokiem Elionem z gry re-Legion, w często nierównej walce, gdyż z prądem nie ma żartów, niektórzy jako tło wybrali duże logo „Pyrkonu”.  Ścianka składa się z dwóch długich boków, odpowiednio 4,5 i 8m2, a jej wysokość to 2,5m2. Całość została namalowana przy użyciu aerografu i dedykowanych do tego precyzyjnego urządzenia farb.

Ścianka jest namalowana w stylu nowoczesnym. Zamierzenie interakcji z cosplayerami zostało zrealizowane w 100% podczas 3 dni festiwalu. Młodsi i starsi uczestnicy festiwalu mieli okazję poznać się, porozmawiać i stać się częścią pyrkonowej galerii zdjęć. Najważniejszymi elementami muralu są: prorok Elion z re-Legionu oraz logo „Pyrkonu”, a także przebrani w najróżniejsze stroje cosplayerzy. Mural stanowi swoisty punkt integracji.

 

Mural na festiwalu fantastyki jako tło pod zdjęcia dla Cosplayerów:

Prorok Elion vs Cosplay. Pyrkom 2019 mural

Tło całego muralu jest pełne przejść tonalnych od koloru ciemno granatowego, poprzez niebieski, rozświetlenia bielą, całość wygląda jak burzowe niebo pełne wyładowań atmosferycznych. Widzimy skłębione ciemne chmury i żyłki wyładowań elektrycznych gęsto usłane na niebie. Na krótszej płaszczyźnie znajduje się starannie namalowane duże logo festiwalu. Litery napisu „Pyrkon” są czarne z jasną obwódką, na logo składa się również napis znajdujący się pod spodem, na ciemnym pasku mamy napis „festiwal fantastyki” namalowany jasnym niebieskim kolorem.

Na dłuższej płaszczyźnie mamy niewielkie wzniesienie, na które składa się warstwa głazów wyścielona dużą ilością robo tycznych przedramion, takich samych, jak przedramię i dłoń proroka Eliona. Nasz główny bohater razi wiązką prądu. Cała jego postać wraz z atrybutami, takimi jak np. płaszcz, zbroja, mimika, charakterystyczna laska zwieńczona źródłem energii – wszystko to jest namalowane realistycznie zgodnie z oryginałem. Namalowany jest również napis „Re-Legion”.

Mural jest malowany w klimacie dynamicznym, zachęcającym do interakcji. Kolory w nim użyte są żywe, nasycone, pięknie kontrastują z krwistoczerwonym dywanem. Kompozycja jest przemyślna, bardzo zachęcająca aby wkomponować się w nią, być jej integralną częścią. Malarstwo artystyczne doskonale sprawdzi się na wszelkiego typu imprezach, nie tylko na ściankach zmontowanych pod dane wydarzenie ale także w klubach, barach, gdzie można zmienić szare otoczenie w niecodzienne widowisko.

Jeśli masz ulubionego bohatera z gry nie bój się marzyć, od malarskiej realistycznej realizacji dzieli Cię zaledwie krok! Gorąco zapraszam nie tylko stałych bywalców „Pyrkonu” ale każdego kto ma ciekawe wizje. Artystyczne malarstwo ścienne potrafi odmienić każde wnętrze, nawet te najmniejsze. Tu nie ma ograniczeń.

Malowanie motywu z gry Re-Legiom

Mural z gry „Re-Legion” która jest osadzona w klimacie cyberpunk, w futurystycznym technokratycznym świecie rządzącym przez korporacje. Alternatywą tego świata jest Prorok ELION!! Najpotężniejszy orędownik cyber-religii wprowadzający nową alternatywę dla ekonomicznego świata, budując silny i potężny kult. Kult Cyber-religii który dąży do obalenia ekonomicznego systemu ucisku.

„Twój czas niewoli się skończył. Klatka została zniszczona, a Ty już nigdy nie będziesz związany! Nasz binarny Bóg dał przykład, redukując niesprawiedliwość do zer. Poszerz swoją wewnętrzną zdolność i napisz własną linię w niekończącym się Kodzie”.

ELION – Postać z cyberpunkowej gry: Re-legion

Starcie Cosplayerów z prorokiem Elionem:

 

 

Wygłupy Cosplayerów na tle muralu, ścianka foto.

 

Do wszystkich Cosplayerów uczestmiczących w zabawie na ściance foto zdjęcia udostępnione na dysku google do grudnia 2019r:

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1HjcB0hMBnAWX3drtaU1-05lp9rr4FnvQ

 

Dodaj komentarz

Powrót