Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Obraz świecący w ciemności, mural UV namalowany w ultrafiolecie, obrazu malowane w ultrafiolecie

Obraz świecący w ciemności, mural UV graffiti w Ultrafiolecie

Obraz świecący w ciemności

W tym Poście przedstawiam surrealistyczny mural UV wykonany w przedpokoju nowoczesnego loftu. Minimalistyczne mieszkanie, nowoczesny mural oświetlony lampa uv i ciekawe efekty wizualne. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Malowanie obrazu farbami UV:

Graffiti UV

Aranżacja nowoczesnego loftu poprzez malowanie graffiti UV na ścianie. Dlaczego świecą obrazy fluorescencyjne? Dzięki zjawisku luminescencji. Industrialne, surowe wnętrze nowoczesnego mieszkania, w którym każdy dodatek został dokładnie przemyślany zostało wzbogacone o utrzymany w abstrakcyjnym charakterze mural. Przedstawiający człowieka rozpadającego lub składającego się z tysięcy drobnych kawałkach. Interpretacja oczywiście zawsze należy do odbiorcy;) Ten surrealistyczny mural świetnie wkomponował sie w surowe i nowoczesne wnętrze loftu.

Malowanie farbami UV

Aranżacja ścian nowoczesnych loftów jest jednym z ciekawszych i oryginalnych wyzwań artystycznych, a sposobów wykorzystania zjawiska luminescencji w malarstwie czyli malowania farbami UV niewidzialnymi w ciemności, a następnie podświetlaniu świetlówką UV coraz więcej. W tym projekcie efekt świecenia dodatkowo nadaje trójwymiarowości, o który dostaje wiele zapytań i który cieszy się rosnącą popularnością. Tak zwany efekt 3D nie jest aż tak wyraźny w czarno-bieli, jak po włączeniu lampy UV.  Mamy wówczas wrażenie dużo większej przestrzenności wirujących elementów składowych naszego bohatera muralu. Taki zabieg daje prawdziwy efekt WOW! Mamy nadzieję, że długo będzie cieszył oko swoich właścicieli 😉

Zjawiska luminescencji w malarstwie

Dlaczego świecą Obrazy luminescencyjne? To pytanie często pada w komentarzach, dlaczego tak się dzieje? Czy to fotomontaż? Czy dzieje się to naprawdę itp. Otóż to nie fotomontaż, jest to zjawisko luminescencji czyli pobudzania luminoforów przez lampę UV emitującą promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali około 350 mm. Lampa ultrafioletowa świecąc światłem o danej długości pobudza luminofor, który został naniesiony na obraz, dzięki temu obraz świeci. Intensywność świecenia malowidła ściennego zależy od jakości i ilości nałożonego luminoforu oraz od rodzaju lamp UV, nie każda lampa pobudza dość jasno luminofor. Musi być to dobrej jakości lampa najlepiej renomowanego producenta. Co do samych luminoforów czyli farb ultrafioletowych powinny być nałożone kilka razy by uzyskać zadawalający efekt świecenia.  Różne długości światła UV różnie oświetlają obraz, w tym przykładzie mamy dwa rodzaje świecenia, jeden w odcieniu fioletowym, a drugi w żółtym.

 

Więcej do poczytania o malarstwie UV na blogu: Malowanie farbami UV

 

Dodaj komentarz

Powrót