Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Duży obraz olejny, malowanie wielkoformatowych obrazów na płótnie, malowanie rozlewiska

Duży obraz olejny w sypialni - nad rozlewiskiem

Duży obraz olejny

W tym poście przedstawiam obraz olejny – rozlewisko. Jest to duży obraz olejny namalowany na ścianie w sypialni, tematyka pracy to pejzaż.  Obraz stanowi uzupełnienie wystroju sypialni. Został wykonany w domu prywatnym w jednej z podwarszawskich miejscowości. Właścicielom zamarzył się sielski, kojący zmysły widok, który pozwoli zapatrzeć się w dal i oderwać myśli od codziennych spraw. Ostatecznie zdecydowali się na widok rozlewiska z przybrzeżną roślinnością i pięknymi liliami wodnymi.

 

Obraz olejny do sypialni

Duży obraz olejny przedstawia pejzaż widziany z brzegu jeziora. Swoim charakterem nawiązuje poniekąd do serii słynnych, impresjonistycznych „Lilli wodnych” Claude’a Monet’a. Obrazy utrzymane są w podobnej kolorystyce, podobnej grze światła na tafli wody oraz przybrzeżnej roślinności, wśród której wyróżniają się przepiękne nenufary, które przyciągają i skupiają wzrok odbiorcy. Sam krajobraz może kojarzyć się też ze słynną sceną z filmu pt. „Noce i dnie” Jerzego Antczaka, w której Józef Toliboski (grany przez Karola Strasburgera) w białym garniturze zrywa nenufary dla Barbary Niechcic i kładzie je u jej stóp. Ta scena w połączeniu z motywem muzycznym została uznana za jedną z najromantyczniejszych w polskiej kinematografii. To subtelne skojarzenie świetnie wpisuje się w intymny klimat sypialni. Czyż nasz pejzaż nie wygląda podobnie do tego filmowego?

Obraz nad rozlewiskiem – aranżacja sypialni

Malowanie obrazu olejnego dedykowanego do sypialni to sposób na indywidualną aranżację pomieszczenia. Obraz świetnie komponuje się z klasycznym wystrojem pokoju i podkreśla jego urok. Jakość wykonania obrazu olejnego, głębia kolorów, ich przenikanie jest nieporównywalne z wykorzystywanymi często naklejkami czy fototapetami na ścianę. Ponadto obraz olejny jest właściwie niezniszczalny i z biegiem czasu wciąż będzie tak samo piękny. Walorem relaksacyjnym jest z pewnością kolorystyka, ukazująca barwy natury. Wiele odcieni zieleni, błękitu, niebieskiego to kolory, dzięki którym odpoczywamy. Perspektywa sprawia, że obraz nabrał głębi, a widz ma wrażenie że może oglądać kilka planów, w tym odległy drugi brzeg jeziora. To atut także dla pomieszczenia, które optycznie się powiększa, malowidło jest lekkie, nieprzytłaczające i po prostu miłe dla oka.

 

Więcj zdjęć na blogu: Artystyczne malowanie ścian

Dodaj komentarz

Powrót