Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Mural malowany na festiwalu popkultury Comic Con

„Taśmowe nośniki pamięci” to mural, który został namalowany na festiwalu fantastyki Comic Con 2018 w Warszawie. Wielkość pracy to 40 m2, technika to akryl na płycie wielowarstwowej, malowana techniką natryskową za pomocą aerografu i pistoletów lakierniczych. Malowanie trwało trzy dni od piątku do niedzieli przez cały czas trwania festiwalu. Dwa dni wcześniej została przygotowana wstępna  podmalówka oraz szkic postaci. Cała reszta to czysta improwizacja wymyślana na poczekaniu w trakcie malowania. Na mural składają się trzy prace: Logo Comic Con które znajdowało się na głównej centralnej ściance, po prawej stronie, mural „Taśmowe nośniki pamięci” oraz z lewej strony mniejszy mural „Gen sieciowy” o którym napiszę dwa słowa na samym końcu.

Głównym zamierzeniem było namalowanie loga „Comic Con” po to, by uczestnicy festiewalu mogli się na nim podpisać. Zaangażowanie odwiedzających w podpisywanie muralu przeszło najśmielsze oczekiwanie pomysłodawców, co zresztą widać na zdjęciach. Ze smutkiem musiałem oddać lewą stronę ścianki gdzie znajdował się murala – „Gen sieciowy” na dalsze podpisy, ponieważ autografy w pewnym momencie nie mieściły się na wydzielonym miejscu obok loga.

Mural na Comic Con 2018 Warsaw:

 

Poniżej przedstawiam film z malowania muralu krok po kroku, jak powstawał w trakcie festiwalu. Mural był malowany przez 3 dni trwania imprezy, szkic jak i wstępna podmalówka przygotowane zostały wcześniej. Zapraszam do obejrzenia filmiku:

 

Mural na Comic Con 2018 Warsaw

Mural jest utrzymany w klimacie postapo, osadzony w przyszłości, bliżej nieokreślonym czasie, po jakiejś katastrofie, wojnie, lub epidemii. Jest to poboczny cykl „Człowiek, maszyna, tożsamość” na bazie której powstanie wkrótce krótki komiks. Głównymi bohaterami są robociki – hosty, analizujące pozostałości dawnej cywilizacji szukające odpowiedzi na dręczące ich pytania: kim lub czym są, odpowiedzi o swoich twórcach, oraz co się wydarzyło, dlaczego są hostingowane w przestarzałych powłokach.

Fabuła komiksu będzie opowiadała o tym, że roboty hostingują wielopoziomowe algorytmy sieci neuronowych, tzw. algorytmy ewolucyjne. Są to samo rozwijające się programy nadpisujące swoje kody zmieniając w ten sposób swoją architekturę sieci neuronowej.  Samo udoskonalające się algorytmy sztucznej inteligencji, które uczą się poprzez  empiryczne poznawanie świata, analizując napotkane dane a następnie je interpretują wyciągając z nich pewne wnioski o sobie, świecie oraz innych hostach.

Inne prace z  tego cyklu.

 

Malowanie obrazów na płótnie, nowoczesne obrazy o tematyce post apo, obrazy olejne

Obraz wykonany na płótnie, robocik oglądający Tv Trwam.

 

Obraz w klimacie post apo, robot, malowanie robotów obrazy do nowoczesnych wnętrz,

Postapo, robociki trzymający DNA, materiał genetyczny.

 

Akcja muralu jak i całego cyklu jest spujny przemyslany utrzymane w podobnym klimacie.

Mural „Gen sieciowy” ściana nr 3

Gen sieciowy to mural, który miał promować wystawę prac malarskie w Inowrocławiu (luty 2019)  niestety funkcja tej pracy została zmieniona i posłużyła jako tło pod podpisy, autografy ludzi odwiedzających festiwal popkultury Comic Con. Zajawka była taka, by w ten sposób promować nową wystawę prac malarskich poświęconą na temat ideologii transhumanizmu, biotechnologii, nano technologi, biofabrykacji. Gen sieciowy to również poboczny cykl głównego cyklu „Człowiek, maszyna, tożsamość” który skupia się na rozwoju technologicznym i jego skutkach w przyszłości na społeczeństwie. Cykle ten będzie mocno eksplatowany ze względu na dużą różnorodność tematu oraz wynikające z tego problemy z którymi ludzkość będzie musiała się uporać.

Cykl wystaw „Gen sieciowy” zaplanowana na 2019-2020 lub dalej.  Co do wystaw i miejsc informacje niebawem w mediach społecznościowych. Zapraszam do sledzenia.

 

 

Galeria Cosplayerów Comic Con 2018 Warsaw

Na deser przedstawiam 8 minutowy film, galerię cosplayerów sfotografowaną na tle loga Comic Con, które było namalowane ręcznie i stanowiło część murala: „Taśmowe nośniki pamięci” Chciałem podziękować wszystkim cosplayerom za udział w sesji i możliwość stworzenia fajnego materiału.  Szczególną uwagę poświęcam cosplayerom ponieważ bardzo cenie ich zaangażowanie w różnego rodzaju imprezy, pokazy,  festiwale. Swoją obecnością ubarwiają każdą imprezę i są jak barwne ptaki. Dzięki nim powstał ten filmowy projekt, który umieszczam w sieci by każdy costplayer miał pamiątkę po tak świetnej imprezie jakim jest festiwal popkultury Comic Con.

 

Galeria cosplayerów Comic Con 2018 Warsaw. Malowanie obrazu na festiwalu fantastyki:

 

 

Dodaj komentarz

Powrót