Wystawa prac malarskich „Człowiek, maszyna, tożsamość” Łuków 21.10.2018
Wystawa „Człowiek, maszyna, tożsamość” przedstawia niepokojący obraz ludzkiego bytu w bliżej nieokreślonej przyszłości. Gama kolorystyczna wszystkich obrazów została ograniczona w celu wprowadzania chłodu i klimatu niepewności. Kolorystyka głównie czarna, granatowa, niebieska i biała. Przez to obrazy tworzą lekką niepewność lub nawet grozę dla niektórych odbiorców nieoswojonych z robotyką, sztuczna inteligencja, sieciami neuronowymi, algorytmami głębokiego uczenia, systemami biometrycznymi, oraz produkcja biofabrykowanych części.
Wystawa symbolizuje połączenie człowieka z maszyną, połączenie bezpośrednio z układem nerwowym maszyn, części mechanicznych jak i świadomości. Wystawa ma stanowić również symbol niemocy ludzkiej w konwersacji z nową nadchodzącą technologią nad która kiedyś mieliśmy kontrole ale nie koniecznie w przyszłości będziemy mieć nad nią kontrole. Wystawa ma tez pokazywać wymykanie się postępu i bezwzględny los technologicznego rozwoju. Tu pozostawiam wolne miejsce dla interpretacji, interpretacja dowolna los może być przydatny dla społeczeństwa lub destrukcyjny.
Jeden z wątków wystawy to budowa człowieka na syntetycznej zbiofabrykowanej formie przypominającej człowieka, upodobnienie się maszyn do człowieka. Ten temat zamierzam eksploatować przez najbliższe kilka lat oraz drugi temat związany z genetyką i biofarbykacją czyli oddzielny cykl – „Gen sieciowy”. Cykl ten opowiada o połączeniu układu nerwowego z elektroniką na poziomie komórkowym, komunikowanie się poprzez układ nerwowy z maszynami i internetem, zrośnięcie człowieka z maszyną. Zapraszam do obejrzenia wystawy na żywo jak i w świecie online poprzez zeskanowanie kody QrCode.
Obrazy widziane w ultrafiolecie
Obrazy opisy i interpretacja
Cześć, poznajmu się
Gen Sieciowy
Gen sieciowy
Gen sieciowy 2
Aktualizacja softu
Symbioza
Aktualizacja osobowości
Początek i koniec
Początek Koniec
Sekwencjonowanie DNA
Jest to zestaw dwóch panoramicznych obrazów. Obrazy należą do cyklu pt. ”Gen sieciowy”. Obrazy reprezentują styl nowoczesny, industrialny. Tematem pracy jest sekwencjonowanie genu DNA. To technika odczytywania sekwencji, czyli kolejności par nukleotydowych w cząsteczce DNA. W obrazach przedstawione jest sekwencjonowanie wyewoluowanego genu (genu sieciowego). Obrazy można powiesić na ścianie jako zestaw, poziomo jeden obok drugiego, lub jeden nad drugim, w dowolnym układzie, natomiast oryginalny ich układ jest właśnie horyzontalny. Oczywiście jeśli ktoś ma ochotę przełamać schemat ma prawo powiesić obrazy pionowo, również w serii lub oddzielnie.
Identyfikacja biometryczna
Rozpad
W sieci
Algorytmy genetyczne
Algorytm genetyczny
Sieć neuronowa
Awatar płodu
Hologram dziecka
Krystalizacja sieci
AI - sztuczna inteligencja
Robociki
Robocik trzymający DNA
Robocik oglądający Tv Trwam
Prototyp człowieka
Serce
http://www.lukow24.pl/wiadomosci/wydarzenia/motocyklisci-zapraszaja-na-pielgrzymke,p10868497
http://www.wlukowie.pl/czlowiek-maszyna-tozsamosc/