Mroczny mural na klatce schodowej

Mroczne malowidło ścienne wykonane na klatce schodowej, mural w czarno bieli

Nietypowa aranżacja klatki schodowej w mrocznym stylu

Mroczny mural na klatce schodowej

Ten mroczny mural na klatce schodowej powstał w domu prywatnym i ma powierzchnię 35 m 2. Wygląda przepięknie i rozciąga się na całą klatkę schodową. Został namalowany przy pomocy aerografu i farb akrylowych o bardzo dobrym pigmencie. Całość została zabezpieczona powłoką ochronną. Praca nad tym wyjątkowym malowidłem trwała 5 dni. Tematem pracy jest postać „Bane” z filmu Batman. Jest to wróg Batmana i jedyna postać, która tak naprawdę potrafiła go złamać.

Mroczny mural w czarno bieli:

 

Gratka dla fanów komiksów

Patrząc od dołu klatki schodowej widzimy całą chmarę nietoperzy. Jest ich bardzo, bardzo, bardzo dużo. Część z nich układa się w jeden wielki kształt – wielkiego nietoperza. symbolizuje on dobrze znaną postać ze świata komiksu – Batmana. Kolory użyte w tej części muralu są wprost przepiękne. Mamy tu odcienie szarości, białą poświatę, czerń. Harmonizują one ze sobą, są spójne i miłe dla oka. Część sylwetek nietoperzy jest jakby zmazana, co daje ciekawe efekty wizualne.

Bane – postać z Batmana

Na dalszej kondygnacji widzimy nadal masę nietoperzy oraz cudowny księżyc, wraz z całą jego chropowatością. Sylwetki nietoperzy są podkreślone księżycowym blaskiem. Fantastycznie wygląda ta scena. Na samej zaś górze klatki schodowej  pojawia się nasz główny bohater – Bane. Bohater nie miał w sobie za wiele dobrych cech, tak więc dużo czasu spędził w więzieniu Peña Duro. Tam po raz pierwszy  usłyszał o Batmanie. Tak bardzo rozbudziło to jego rządzę, że postanowił się zmierzyć z Batmanem.

Mroczny mural w czarno bieli

Jako, że Bane dorównuje intelektem Batmanowi widzimy, że namalowana postać ma  bystrość w  spojrzeniu. Jego sylwetka jest bardzo silna, atletyczna, widać, że ma on nadprzyrodzoną siłę. Jej zarys jest co prawda rozmyty ale widzimy mocny kark. Bane ma na sobie swego rodzaju uprząż. Jak widać także na twarzy ma nałożoną maskę, przez którą otrzymuje gaz. Ciekawostką jest, że przyjacielem tej wzbudzającej grozę postaci był pluszowy miś. Praca jest niesamowita i wywołuje niesamowite wrażenie. Gorąco polecam tego typu ozdobę, nie tylko na klatkę schodową.

Podobne realizacje w mrocznym klimacie:

 

Powrót