Malowanie sali fizycznej

Malowanie sali fizycznej, aranżacja pracowni fizycznej

Mural w sali fizycznej

Mural w sali fizycznej

To malowidło znajdujące się w sali lekcyjnej promuje nauki ścisłe i edukację. Widzimy tu karykatury naukowców, jednego mniej, drugiego na pewno bardziej znanego. Postaci są namalowane w szkicowym, wesołym stylu. Szczególnie postać Alberta Einstaina ma bardzo dużą głowę, ten zabieg jest bardzo charakterystyczny dla karykatury. Mural jest namalowany bardzo starannie z zastosowaniem modelunku światłocienia. Całość muralu jest czarno-biała, a jedyny akcent kolorystyczny jaki się tu pojawia to kolor żółty. Dodatkowo malowanie w sali fizycznej podkreśla żółte krzesło, które współgra z całością. Jest to bardzo dobry pomysł na to aby mural harmonizował z otoczeniem.

 

 

Malowanie w sali fizycznej na wesoło

Któż z nas widząc te wesołe postaci otoczone całą gamą symboli nie chciał by się cofnąć w czasie. Może ktoś zapyta po co? Natomiast na pewno część z Was chciałaby porozmawiać twarzą w twarz z takim geniuszem, jakim był Albert Einstain. Nie mam wątpliwości co do tego, że nadal jest pełno osób, które nie rozumieją fizyki i jej tajników. Na szczęście dobrym miejscem w obecnych czasach na to, aby zrozumieć te zagadnienia jest sala lekcyjna. Idealna sytuacja to, gdy nauczyciel jest pasjonatem i potrafi zarazić swoją pasją. Również ważne jest by w przejrzysty sposób wytłumaczyć wszystkie wzory i teorie. Na pewno każdy uczeń będzie wdzięczny za takie zaangażowanie.

 

Naukowcy w klasie

Monochromatyczny mural znajdujący się w tej sali wzbudza wielką ciekawość i skłania do nauki. Zdecydowanie jest także dużą ściągą dla każdego z tych uczniów, którzy mają problem z nauką na pamięć zbyt dużej ilości wzorów. Na pewno wyróżnia się tu wzór E = mc 2, a także duży napis  w języku angielskim -„Science”, który oznacza oczywiście słówko „nauka”. Żółtym kolorem została także podkreślona żarówka, a także probówka z niezidentyfikowaną cieczą. Z ciekawszych elementów zauważyć możemy jeszcze spadające z gałęzi jabłko. Duże kryształy na sąsiedniej ścianie, a także waga i odważniki również zwracają uwagę.

zajawka: 

Zdarza Ci się wspominać czasy gimnazjum, liceum lub podstawówki? Pamiętasz te dni, w których był sprawdzian, a Ty nie mogłeś sobie przypomnieć ważnego wzoru? Na pewno cofając się w czasie wolałbyś żeby w Twojej sali lekcyjnej znajdowały się pomoce naukowe. Najlepiej takie w postaci wzorów wymalowanych bezpośrednio na ścianie. O ile łatwiej i przyjemniej by było, prawda? Polecam z całego serca pomoc naukową w postaci wesołego muralu namalowanego w czarno-białym karykaturalnym stylu.

 

 

Powrót