Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Aranżacja szkolnej świetlicy

Artystyczne malowidło ścienne zostało wykonane w szkolnej świetlicy. Pomieszczenie pełni podwójną funkcję, służy jako świetlica i stołówka. Dzieci bardzo chętnie przebywają tutaj między lekcjami, a w porze obiadowej są wydawane posiłki. Malowidło zostało tak zaaranżowane kompozycyjnie, aby dawało dzieciom realne złudzenie świat bajki. Przebywając w tej sali ma się wrażenie, że obraz przenosi odbiorcę w krainę baśni, świata animowanych postaci. Obraz mocno przykuwa uwagę osób wchodzących do sali.

 

 

Malowanie świetlicy szklonej – mural 3D

Scenka malowidła jest panoramiczna, kraina obrazu rozciąga się na trzy ściany w świetlicy a wysokość sięga od podłogi aż po sam sufit. Malowidło stanowi jedną wielką spójną całość. Mimo potężnych gabarytów pracy malarskiej, obraz nie przytłacza swoim ogromem ze względu na kompozycję i perspektywę powietrzną. Ten mural rozwesela salę, nadaje ciekawy klimat, sprawia że dzieci bardzo chętnie spędzają wolny czas między zajęciami.

Bajkowy mural w świetlicy szkolnej

Kolorystyka obrazu jest intensywna, żywe kolory nadają bajkowy charakter. Na pierwszym planie kolorystyka malowidła jest bardziej soczysta, drugi i dalszy plan jest z domieszką bieli i szarości w celu uzyskania efektu głębi (perspektywy powietrznej). Trzeci plan to oddalone w tle obiekty linia horyzontu chmury. W obrazie widać przestrzeń, patrząc na malowidło ma się wrażenie, że postacie zaraz wyjadą samochodem ze ściany a to dzięki zastosowanej perspektywie linearnej która sprawia efekt głębi.  Perspektywa zastosowana w tym obrazie powiększa przestrzeń sali, sprawia że wydaje się być dwa razy większa niż w rzeczywistości. Obraz został wykonany techniką natryskową za pomocą areografu, drobne elementy, takie jak kontur, zostały namalowane metodą tradycyjną. Rozmiar pracy wynosi 110 m2. W końcowej fazie mural został zalakierowany lakierem akrylowym odpornym na zarysowania.

 

Więcej inspiracji i podobnych proieków można zobaczyć na moim Instagramie oraz facebooku:

 

 

 

 

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Powrót