Artystyczne malowanie ściany w korytarzu przedszkolny

Bajkowy mural w przedszkolu został namalowany w korytarzu przedszkolnym bezpośrednio na ścianie a dokładnie na trzech sąsiadujących ze sobą ścianach i częściowo na suficie. Jak się dobrze przyjrzymy na obrazie widzimy zamalowane drzwi które prowadzą do sali przedszkolnej. Mural o powierzchni 22m2 namalowany farbami akrylowymi zdrowymi dla dzieci z atestem do zastosowania w szkołach.

Bajkowy mural w przedszkolu, malowanie krok po kroku:

 

Mural w przedszkolu, dobór kolorystyki

Kolorystyka malowidła jest mocno nasycona, kolorowe barwy różnią się pomiędzy sobą poprzez dodanie innych pigmentów, kolorystyka w większości przełamana barwami ziemistymi takimi przybrudzonymi zieleń i brąz.  Natomiast w tle zostały użyte barwy proste chromatyczne: błękitna, zielona, żółta, pomarańczowa. Obraz bardzo wyraźny, każdy element został wykonturowany. Na obrazie można zaobserwować fakturę która potęguję efekt trójwymiarowości, widzimy ją na trawie, liściach i skałach.

Dynamiczna kompozycja i wieloplanowość malowidła

Malowidło ścienne zostało tak zaaranżowane by wydobyć jak największą przestrzeń czyli trójwymiarowość pracy. W pracy występuję trój planowość tła: na I planie widzimy dwie postacie Tygryska i Kubusia Puchatka, II plan to skały i najbliższa przestrzeń otaczająca postacie, III plan to dalekie tło.

Dzięki temu malowidło daje wrażenie trójwymiarowości. Kompozycja scenki jest bardzo dynamiczna widać wyraźny ruch postaci jak tygrysek wykonuje dużego susa w kierunku Kubusia. W większości malowidło wykonane technika natryskową za pomocą areografu. W końcowej fazie malowania obraz został zabezpieczony lakierem. Grafika ścienna ma za zadanie poprawić estetykę otoczenia, rozweselić kolorystycznie szary korytarz, nadać bajkowy klimat.

Jak Mural zmienił charakter miejsca?

Koniec korytarza to bardzo ciemna niedoświetlona przestrzeń która poprzez mural została rozweselona. Miejsce to zyskało nowego znaczenia i jest teraz często obleganym i przesiadywanym miejscem na korytarzu. Dzieci chętniej teraz tam przesiadują na przerwach.

 

Podobne projekty o dziecięcej tematyce znjdziecie w karcie „Pokoje Dziecięce”

 

Poniżej play lista 12 filmów w formie upływu czasu (time-lapse) z malowanie murali krok po kroku w pokojach dziecięcych:

Więcej ciekawych i inspirujacych projektów znajdziecie a Instagramie i Fcebooku:

Powrót