Aranżacja pizzerii pomysł

Mural w pizzerii, jak urządzić pizzerię?

            Mural powstał na ścianach warszawskiej pizzerii Verde Oliva, można go podziwiać w dzielnicy Bemowo, przy okazji skosztować specjałów kuchni włoskiej. Powierzchnia malowidła zajmuje 23m2, a czas wykonania pracy to 3 dni. Jest to praca artystyczna wykonana za pomocą precyzyjnego urządzenia – aerografu. Zarówno użyte do malowidła farby, jak i powłoka ochronna są topowych marek, dzięki czemu mural zachowa żywotność.

 Mural przedstawia włoską uliczkę, patrząc na nią odczuwamy klimat Włoch. Wąskie uliczki, wysadzane kocimi łbami, zewsząd pełno kwiatów, otwarte okiennice, schody, łuki. Malowidło wprowadza sielski, wakacyjny klimat do lokalu. Mamy do czynienia z kompozycją otwartą, realistyczną, tak, że widz wpisuje się w iluzję uliczki. Mamy wrażenie, że stoliki w pizzerii są umieszczone pod gołym niebem, o taki efekt chodziło! Być może to sycylijska uliczka, a któreś z drzwi prowadzą do domu kucharza, który pilnie strzeże sekretu najlepszej włoskiej pizzy.

Mural w pizzerii:

 

Aranżacja pizzerii.

Uliczka jest namalowana w perspektywie zbieżnej, wszystkie linie prowadzą daleko aż po rozmyty horyzont. Tłem jest fragmenty krajobrazu oraz błękit nieba. Mural jest spokojny, statyczny, harmonijny. Barwy jakie w nim dominują to lekko przygaszone żółcienie, oranże, brązy, beże. Mamy również barwy zimne jak zielenie, kolor niebieski i  błękit, turkus. Wszystkie barwy mają wiele odcieni, niektóre są bardziej nasycone, inne mniej. Wszystko wygląda bardzo naturalnie i przyjemnie dla oka.

Światło pada z góry, wszystkie cienie przedstawione na muralu są delikatne, malowane gradientowo. Ten miejski pejzaż ma w sobie pogodną aurę, wprawia w dobry nastrój. Wszystkie detale na muralu, takie jak pnący się bluszcz, kwiaty, tabliczki z napisami dodają mu wiele uroku. Ogólnie patrząc na mural wyczuwa się spokój i harmonię. Bardzo ładnie namalowane są dachówki, czy cegiełki, które odsłonił odpadający od budynków tynk. Równie ładnie zostały namalowane mury domów, są one namalowane mocno realistycznie, widać, że są to budynki, które mają już swoje lata, co daje niesamowity kadr, prawdziwej włoskiej rzeczywistości. Nie każdy zna historię pizzy i tego jak ona powstała, patrząc na tą uliczkę i te mury można nad tym chwilę podumać.

Pomysł na wystrój pizzerii

Zdecydowanie warto przemyśleć artystyczną aranżację ściany w lokalu gastronomicznym, bo na pewno doda to wiele uroku i niepowtarzalnego klimatu, a także może być swoistą wizytówką w danym miejscu. Odpowiednio wkomponowany mural jest w stanie wywołać „efekt wow”, niezależnie od tego, czy wnętrze jest klasyczne, czy nowoczesne. Szczerze polecam artystyczne malarstwo ścienne zarówno w kolorach, jak i czarno białe, czy w sepii. Zapraszam do rozmowy na temat artystycznego malarstwa, a także do realizacji Twojego pomysłu!

 

Artystyczne malowanie ścian w pizzerii, aranżacja pizzerii

Powrót