Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Aranżacja klatki schodowej, malowanie malowidła ściennego na klatce schodowej

Malowanie klatki schodowej, uliczka w perspektywie

Aranżacja klatki schodowej

Świeżo odremontowany pachnący świeżością dom, czyste ściany, ale w raz z nimi pojawił się dylemat w jaki sposób je „zagospodarować”, aby były atrakcyjne i miłe dla oka dla jego mieszkańców. Aranżacja klatki schodowej poprzez artystyczne malowanie obrazu na ścianie okazało się świetnym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni, a zarazem stworzeniem wystroju schodów łączących dwie kondygnacje.

 

 

 

 

 

Malowanie klatki schodowej

Malowanie obrazu na klatce schodowej to nie lada wyzwanie dla artysty.  Klatki schodowe są zazwyczaj strome, wąskie i wysokie, trudno na nich rozstawić drabinę czy rusztowanie i trzeba zachować szczególną ostrożność podczas pracy. Z tych samych względów aranżacja kratki schodowej jest też dość trudnym miejscem do zagospodarowania przez właścicieli. Z racji tego, że to już kolejne zlecenie malowania klatki schodowej, a nasze doświadczenie dowodzi, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych z zapałem zabraliśmy się za tą realizację. Podobna realizacja została wykonana tutaj i tutaj.

Jak urządzić klatkę schodową?

Kluczowym momentem przed przystąpieniem do prac malarskich jest dobór właściwego motywu do namalowanie. Od tego zależy przyszły wygląd i klimat domu i mieszkania. Nie każdy motyw, który podoba się na zdjęciu jest motywem malarskim, ale po kilku przymiarkach zawsze udaje znaleźć to, czym klienci są zachwyceni. Aranżacja klatki schodowej poprzez malowanie jest doskonałą alternatywą dla sztucznych, przekolorowanych w programach graficznych naklejek czy tapet na ścianę. Motywy dobrze namalowane dają rzeczywisty efekt głębi i powiększenia przestrzeni, a kolory są naturalne i posiadają nieskończoną paletę odcieni.

Malowidło ścienne na klatce schodowej

W tym domu do dyspozycji mieliśmy piękną, wysoką, otwartą na salon ścianę klatki schodowej zwieńczoną drewnianą balustradą utrzymaną w klasycznym stylu. W takim stylu dobraliśmy również malowidło, aby całość była spójna i dobrze komponowała się z wystrojem całego domu. Motyw pnących się ku górze schodów został tak realistycznie wkomponowany, że na pierwszy rzut oka trudno jest odróżnić którędy prowadzą te rzeczywiste schody. Po pierwsze kolorystyka została utrzymana w tej samej tonacji, co daje poczucie spójności, po drugie namalowane na ścianie klatki schodowej schody zostały wkomponowane tak, ze stanowią przedłużenie tych prawdziwych i trzeba dobrze się przypatrzeć, którą drogę wybrać. Dzięki temu został osiągnięty efekt głębi i optycznego powiększenia przestrzeni.

Podobne realizacjie znajdują sie także na moim blogu: malowanie murali

Dodaj komentarz

Powrót